Mandanın kuyruğunda sörf yapan bakan


Bakan Mehdi Eker: Dicle Nehri’nde mandanın kuyruğuna takılır sörf yapardık

Gıda ve Tarım Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in, ‘Tarım ve İnsan’ konulu fotoğraflardan oluşan pulların tanıtım toplantısında anlattığı anısı salonda keyifli dakikalar yaşattı.

Gıda ve Tarım Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in, ‘Tarım ve İnsan’ konulu fotoğraflardan oluşan pulların tanıtım toplantısında anlattığı anısı salonda keyifli dakikalar yaşattı. Eker’in, “Yüzmeyi Dicle Nehri’nde öğrendim. Manda çoktu, kuyruğuna takılır, sörf yapardık.” sözleri üzerine gülme sesleri yükseldi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile PTT işbirliğinde Türkiye’de Tarım ve İnsan Konulu yarışmada dereceye giren fotoğraflardan oluşan pulların tanıtım toplantısı yapıldı. Burada konuşan Bakan Eker, yarışma ile fotoğraf sanatını tarımın insanla ilişkileri çerçevesine ebedileştirmek istediklerini belirterek, “Anı dondurmaya, rengin, desenin, çizginin estetiğini fotoğraf karesinde dondurmak suretiyle bunu ebedileştirmek istedik.” dedi.

Yarışmanın ismini kendisinin koyduğunu söyleyen Eker, “Tarım, insana hizmet eden bir faaliyettir çünkü. Bu yarışmayı gelenekselleştirdik. Türkiye’nin her tarafından değişik kategorilerde fotoğraf sanatçıları katılıyor.” diye konuştu. Bürokratların da yarışmaya katıldığını kaydeden Eker, “Bilmeyenler varsa duyurulur” diyerek de espri yaptı. Eker, tarımın aynı zamanda şiiri, edebiyatı ve resimi de beslediğini dile getirdi.

Toplantıda, pul haline getirilen fotoğraflarda sergilendi. PTT Genel Müdürü Osman Tural’ın, mandalarla yüzen çocuk fotoğrafının yer aldığı pul maketini göstererek, “Ben de mandalarla beraber suda çimdim.” sözleri üzerine, Bakan Eker’de bir anısını paylaştı. Eker’in, “Ben, yüzmeyi Dicle Nehri’nde öğrendim. Manda çoktu, kuyruğuna takılır, sörf yapardık.” sözleri üzerine salondan gülme sesleri yükseldi.

Öte yandan Bakan Eker, yarışmada dereceye giren Mahmut Orhan Alkaya ve Semih Soycan’ın fotoğraflarının da pul haline getirilmesini istedi.


Yazan - 29 Aralık 2011. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x