Manisa Veteriner Hekimler Odası Yeni Binasında


Manisa Veteriner Hekimler Odası, 80 yıllık tarihi binayı hizmet binası haline getirdi. 120 bin liraya restore edilen tarihi bina görkemli bir törenle hizmete açıldı. Manisa Veteriner Hekimler Odası yeni hizmet binasını görkemli bir törenle açtı.

Açılışa aralarında Manisa Valisi Celalettin Güvenç, AK Parti Milletvekili Mehmet Çerçi, MHP Milletvekili Mustafa Enöz, Türk Veteriner Hekimleri Birliği Başkanı Dr. Mehmet Alkan, Belediye Başkan yardımcıları Nursel Ustamehmetoğlu ve Mesut Bayram Laçalar, Tarım İl Müdürü Ömer Çelik, Manisa Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Murat Tunca, Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Mustafa Genç, Aktifarm İlaç Firmasının Genel Müdürü Doğan Ensivri ve Türkiye’nin ilk Veteriner İlaç Dağıtım Kooperatifi’nin (Vetkoop) Genel Başkanı Merter Yıldız katıldı.

80 YILLIK TARİHİ BİNA RESTORE EDİLDİ

Yeni hizmet binası, Cumhuriyet döneminin Manisa’daki ilk yapılarından biri olma özelliğini taşıyor. Restore edilen 2 katlı tarihi bina 700 m2 bahçesinin içerisinde kafeteryasını da içeriyor. Manisa Veteriner Hekimler Odası, birinci katını toplantı salonu olarak ve 50 kişilik seminer odası olarak tahsis ederek odanın kurucularından Recep Kazancı’ya da unutmadı. Geçtiğimiz yıllarda yaşamını yitiren Kazancı’nın adı seminer salonuna verildi.

DİĞER HABERLER
Evcil Kuşlarda Kronik Yumurtlama

Ayrıca, Tarım İl Müdürlüğü’nün bahçesinde bulunan bina ile Oda, veteriner hekimlere daha rahat hizmet sağlayabilecek.

ERYILMAZ: BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Törende açılış konuşmasını Oda Başkanı Hasan Eryılmaz yaptı. Merkezi İzmir olmak üzere tüm Türkiye’nin Veteriner İlaç Dağıtım Kooperatifi olan Vetkoop’u kurduklarını ifade eden Eryılmaz şunları kaydetti: “Manisa Süt Üreticileri Birliği’nde çiftçilerimizi örgütledik, Manisa’nın sosyal yaşamında eksiklik olarak gördüğümüz Manisa Atlı Spor Kulubü’nün kuruluşunu gerçekleştirdik. Geçen 3 yıl süresinde düzenlenen seminerlerle Türkiye’nin çeşitli illerinden veteriner hekimlere eğitimler vererek önemli hizmetlerde bulunduk.Veteriner Hekimler olarak halk sağlığı, hayvan sağlığı alanında ve koruyucu hekimlikte, aynı zamanda ülkenin hayvancılık konusunda çektiği sıkıntıların giderilmesi için elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz. Manisa’da hizmet binamızın oluşmasında bize destek veren Sedat Ataizi, Tahsin Atazi ve diğer tüm destek olan kurum ve kuruluşlara, başta Valimiz ve Belediye Başkanımız olmak üzere teşekkür ediyoruz.” Hasan Eyılmaz, Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nin kurulmasından 53 yıl sonra 2007 yılında 10 kişi ile kurdukları odanın bugün 300 üyeye ulaştığını kaydetti. Manisa Veteriner Hekimler Odasının faaliyetine, yaşamını yitiren Dr. Recep Kazancı tarafından başlandığını ifade eden Oda Başkanı Eryılmaz, yeni hizmet binasında seminer salonuna Dr. Recep Kazancı adının verildiği belirtti.

DİĞER HABERLER
Et ve Süt Kurumu dondurulmuş tavuk eti satacak

VALİ GÜVENÇ: BU TÜR ÖRGÜTLENMELER ÇOK ÖNEMLİ

Oda yetkililerini tebrik eden Vali Güvenç, “Bu tür örgütlenmeler, bu tür tesisler mesleklerin geleceği açısından da son derece önemlidir” şeklinde konuştu.

“KUŞ GRİBİ AŞILARINI UCUZA ÜRETEBİLİRİM”

Açılışa katılan Türk Veteriner Hekimler Birliği Başkanı Dr. Mehmet Alkan, Manisa’ya yabancı olmadığını, kapatılan Tavukçuluk Enstitüsü’nün kurucusu olduğunu belirtti. Alkan, “Dünya’da ilk 4 enstitü arasında olan Manisa’daki enstitü, ne yazık ki kapatıldı. Burada sektörel bazda üretilen aşılar ile ismimizi duyurmuştuk. Şimdi bana yetki verseler bütün dünyayı kasıp kavuran ve ülkemizde de etkisini gösteren kuş gribi için dışarıdan milyonlarca lira ödenerek alınan aşıları, çok daha ucuza üretebilirim. Enstitünün Tarım İl Müdürlüğü olarak hizmet vermesi sevindirici bir durum. En büyük korkum bu cennet köşeyi birilerine vererek beton yığını haline getirilmesiydi. Çünkü bu alanda bulunan bütün ağaçları ben ve ekibim birlikte dikmiştik” dedi. Manisa Veteriner Hekimleri Odası’nın yeni hizmet binasının kurdelesini Manisa Valisi Celalettin Güvenç, MHP Milletvekili Mustafa Enöz, AKP Milletvekili Mehmet Çerçi, Türk Veteriner Hekimler Birliği Başkanı Dr. Mehmet Alkan, Belediye Başkan yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu keserek açtı.


2 Ekim 2010. 11:27
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x