Marketlere ‘ucuz et’ satışı başlıyor


 

ESK, marketlere et satışına 1 Kasım’da başlayacak. Marketler ürünleri 0,5 kilogramlık ambalajlarda satacak. Sözleşme imzalandığı tarihten itibaren başka kıyma ve kuşbaşı ürün satılamayacak. ESK, istekli olan marketlerden taze dana karkas et için fiyat teklifleri yarın saat 17.00’ye kadar alacak.

 

 

 

Et ve Süt Kurumu (ESK), ucuz et satışına ilişkin çalışmalarını tamamladı. Konuya ilişkin duyuru, kurumun internet sitesinde yayımlandı. Duyuruya göre, ESK, KDV dahil kıymayı kilogramı 29 liradan ve kuşbaşını ise kilogramı 31 liradan Türkiye’nin 81 ilinde kendi satış noktalarının tamamında satmayı taahhüt eden zincir marketlere taze dana karkas et satacak.

 

İstekli olan marketlerden taze dana karkas et için fiyat teklifleri yarın saat 17.00’ye kadar alınacak. ESK tarafından gerekli değerlendirme yapıldıktan sonra 1 Kasım’dan sonra marketlere et satışına başlanacak.

 

Marketlerde satışı yapılacak ürünler, 0,5 kilogramlık ambalajlarda olacak. Ürünler taze olarak tüketime sunulacak olup şoklanmış veya donmuş halde satışı yapılmayacak. Öte yandan sözleşme imzalandığı tarihten itibaren zincir marketlerde başka kıyma ve kuşbaşı ürün satılmayacak.


Yazan - 31 Ekim 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x