Marmarabirlik İngiltere Pazarında


Marmara birlik

 

 

Birlik, marketler zinciri Tesco’nun İngiltere’deki 230 şubesinde ve internet portalında, ürünlerinin satışına başladı.

 
Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik), İngiltere’nin büyük marketler zinciri Tesco’nun, bu ülkedeki 230 şubesinde ve internet portalında, ürünlerinin satışına başladı.

 
Marmarabilirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, yazılı açıklamasında, son dönemde gerçekleştirdikleri ihracat atılımıyla bulundukları ülke sayısını 43’e yükselttiklerini belirtti.

 
Asa, yeni dönemde etnik pazar dışında kalan tüketici profilini hedeflediklerini, Tesco işbirliğinin bu anlamda özel bir önem taşıdığını vurgulayarak, İngilizlere tat ve aromatik özellikleriyle benzersiz olan “Güney Marmara” zeytinini tanıtmayı ve yüksek kaliteli ürünlerle pazarda kalıcı olmayı amaçladıklarını, bu doğrultuda market içerisinde yer alan özel stantlarda ürün tattırma çalışmalarının planlandığını bildirdi.

 
Hidamet Asa, “Marmarabirlik olarak daha önce de İsviçre ve Avusturya’daki büyük market zincirleriyle anlaşmalarımızı tamamlayarak ürün satışına başlamıştık. Yeni açılım ile bundan sonraki dönemde dünyanın en büyük perakende zincirlerinin raflarında yer almayı hedefliyoruz” ifadesini kullandı.


5 Kasım 2013. 11:10
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x