Marmarabirlik “Kasamızda 36 milyon lira nakit para var”

27 Nisan 2013. 15:00

063012-marmarabirlik-abd-pazarnda-iddial-1BURSA – Marmara Zeytin Tarım-Satış Kooperatifleri Birliği (MARMARABİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, “Yaptığımız milyonlarca ödemeye rağmen kasamızda şu an 36 milyon lira nakit para var” dedi.

 

Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Ali Yıldız’ı ziyaret ederek bir süre görüşen Asa, burada yaptığı açıklamada, yeni biten kampanya dönemi sonrası üreticilere 137 milyon lira ödeme yaptıklarını söyledi.

 

Aynı dönemde 4,5 milyon lira borç ertelemesi yaptıklarını dile getiren Asa, şöyle devam etti: “6,5 milyon lira gübre dağıtımı yaptık. 4,5 milyon lira değerinde zirai ilaç için ayni ve nakdi yardım yaparak 150 milyon liralık nakit akışı sağladık. Yaptığımız milyonlarca ödemeye rağmen kasamızda şu an 36 milyon lira nakit para var. MARMARABİRLİK borç batağından, kasasında parası olan günlere gelmiştir. MARMARABİRLİK kar edecek ki ayakta kalabilsin. Günün şartlarına uygun tesislerin, yatırımların yapılması için bunlar gerekli.”

 

Asa, üreticilerin elindeki tüm ürünleri satın alabilmek için ihracatı yükseltmeye uğraştıklarını belirterek,şöyle konuştu: “Kendini her geçen gün yenileyen bir MARMARABİRLİK var. Bazı eleştiriler yapılıyor. Bunlar yapılırken yaptıklarımızı da göz önünde bulundurmalarını istiyorum. 8 kooperatifimiz ve 30 bin ortağımızın mutluluğu için gece gündüz demeden, ‘onların zeytinlerini önümüzdeki dönemde nasıl daha çok alırız-‘ bunun peşindeyiz.”

Diğer Haberler:
Dünya Starı Günde 16 Yumurta Yiyerek yeni Filmi İçin 16 Kilo Kas Yaptı

 

Yıldız da zeytin depolarının ilçe dışına taşındığını ve üreticiye daha geniş kapasiteyle hizmet vermek amacıyla çalışmalarının devam ettiğini belirtti.


0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x