Matlı, 8 milyon TL’ye Karacabey’e okul yapıyor


Büyükbaş, küçükbaş, kanatlı hayvan yeminin yanı sıra tavukçuluk ve yumurta sektöründe de adını duyuran Matlı Yem, şirket merkezinin bulunduğu Karacabey’in gelişime katkı koymayı sürdürüyor. Matlı Yem Sanayi AŞ’nin sahipleri Özer ve Önder Matlı kardeşler, Karacabey ilçesine 8 milyon TL keşif bedelli bir lise ile 2 yurt binası yaptıracak.

Karacabey ilçesinde yaptırılacak olan Anadolu Öğretmen Lisesi ile 2 yurt binasının protokolünü Bursa Valisi Şahabettin Harput ile birlikte imzalayan Özer ve Önder Matlı kardeşler, okula anneleri Ulviye Matlı’nın adını verecek.

2012-13 eğitim ve öğretim döneminde hizmete girecek okulun, 5 bin 140 metrekarelik arsaya zemin artı iki katlı olarak inşa edileceğini belirten Matlı Yem San. Tic. AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, “Okul, 24 derslikli olarak yapılacak. Yurt binaları ise toplam 200 öğrenci kapasiteli olacak.  Bu yıl Endüstri Meslek Lisesi’nin ek inşaatını da yapacağız. Biz insanlara yardım etmeyi büyüklerimizden gördük. Rahmetli babamız daha önce Karacabey Meslek Yüksek Okulu’na katkı sağlamıştı. Bu gelenek inşallah devam eder” dedi.

Matlı AŞ’nin Karacabey’de bir de Ömer Matlı Eğitim ve Araştırma Merkezi adlı bir eğitim çiftlikleri bulunuyor. 4,5 milyon TL civarında bir yatırımla kurulan eğitim çiftliğinde ziraat ve veterinerlik fakültesi mezunları en az 3 ay saha çalışmasına tabii tutuluyor.

DİĞER HABERLER
Mısır alım fiyatı 640 TL

16 Ocak 2011. 20:16
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x