McDonald’s çalışanı McDonald’s yiyemiyor


ham2

 

McDonald’s çalışanı Shawndraka Mack ”McDonald’s da çalışıyorum ve burada yemek yiyemiyorum. Bu delilik” dedi.

 

THE LİRA-Federal asgari ücretlerin arttırılmasının potansiyel sosyal ve ekonomik sonuçlarını inceleyen bir çalışma yapan Bloomberg Businessweek araştırma kapsamında bir çok düşük ücretli çalışanla görüşme gerçekleştirdi. Bu çalışma dahilinde yazdığı makalesinde ilginç bir noktaya dikkat çeken Susan Berfield, çalışmasını gerçekleştirirken McDonald’s çalışanlarının McDonald’s da yemek yemeğe parasının yetmediği gerçeğiyle yüzleştiğinin altını çizdi.

 

Habere göre, McDonald’s da tam zamanlı çalışan ve son 18 yıldır hızlı yemek sektöründe bulunan 40 yaşındaki Shawndraka Mack ”Son altı senedir, Güney Karolina’daki McDonald’s’da haftada 40 saat çalışıyorum ve saat başına 7,60 dolar kazanıyorum. Yaptığım işi seviyorum; fakat hiç birşey için çalışmak istemiyorum. Bir şeyler için çalışmak istiyorum. McDonald’s da çalışıyorum ve burada yemek yiyemiyorum. Bu dedlilik” dedi.

 

McDonald’s’ın internet sitesinde, çalışanların buradaki yiyeceklere bedavaya veya indirimli olarak ulaşabilecekleri ibaresi yer alıyor.

 

Öte yandan McDonald’s sözcüsü, Amerika’daki McDonald’s restoranlarının neredeyse yüzde 90’ının franchising olduğunu ve bu restorantların çalışanlarına yemek ulaşımı konusunda indirim sağlayıp sağlamamakda bağımsız olduklarını ifade etti.

 

DİĞER HABERLER
Tüketilen etin yüzde 30'u kaçak!

 


1 Aralık 2013. 09:49
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x