McDonald’s’ “Satır Köfte’yi Körfez Ülkelerine ” The Turkish’ menüsüyle Sunacak

26 Mayıs 2013. 20:53

Inegol-Kofte
ABD’li hazır yiyecek devi McDonald’s’tan Arap Baharı’na özel menü. Şirket, ‘The Turkish’ menüsüyle Körfez ülkelerine ürün satacak.

Dünyanın en büyük hazır yiyecek markalarından McDonald’s’tan Arap Baharı açılımı. Başta Türkiye olmak üzere Körfez ülkelerinde tüketicilerin ‘helal gıda’ hassasiyeti ve yöresel yiyeceklere yönelmesini fırsat bilen firma, hazırladığı özel menüye The Turkish ismini vererek bölgede hakimiyet kurmaya çalışıyor.

 

Milliyet.com.tr haber portalında yer alan habere göre, McDonald’s şirketinin Türkiye’deki 25. yılına özel olarak geliştirilen satır köfteli, haydarili McBeefy, şimdi de Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Katar, Bahreyn ve Ürdün’de “The Turkish” ismiyle satışa sunuluyor.

 

Genel Müdür Dilek Başarır, “McBeefy’yi detaylı bir tüketici araştırma süreci ve ekip çalışmasıyla hazırlamıştık” dedi. Satır köfteyle geliştirilen McBeefy’nin başarısının, yurtdışında da dikkat çektiğini vurgulayan Başarır, “Yurtdışındaki McDonald’s yönetim kadrosu, bu özel sandviçimizi başka ülkelerde de satışa sunmak istedi. Bizim McBeefy adı ile tanıttığımız ürünümüz, diğer ülkelerde ‘The Turkish’ adıyla yerini aldı” diye konuştu.

 

 


Diğer Haberler:
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gıda güvenliği kontrol altında
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x