Meksikalı sığır üreticileri Türk girişimcilerden şikayetçi


221837_129890197087582_100001998085681_214179_5476576_n

 

 

Meksika’lı sığır üreticileri fiyatların artmasına neden olduğunu iddia ettikleri Türk girişimcileri hükümete şikayet ettiler.

 
‘Türkler sığırlarımızdan vazgeçsin!’

 

 

Hükümet ilgilileri ile görüşen Meksika’lı sığır yetiştiricileri Türk işadamlarının yoğun bir şekilde hayvan çiftliklerini almasının önüne geçilmesini istediler.bu konuda açıklama yapan yetiştirici dernekleri sözcüleri “Hayvanları iç pazara değil Türkiye’ye gönderiyorlar bu durum ise Meksika’da ki et fiyatlarının artmasına yol açıyor” iddiasında bulundular. Şikayetlerin artması üzerine bir açıklama yapan yetkililer, Türk işadamlarının Meksika’dan tonlarca sığır eti ithal etmeye başladığını doğruladı.

 

 
Meksikalı sığır üreticileri hükümete başvurarak Türklerin yoğun şekilde hayvan çiftliklerini satın almasının önüne geçmesini istediler.

 

 

Türklerin ülkedeki sığır çiftliklerine de son zamanlarda büyük bir ilgi göstermeye başladığını vurgulayan Tarım Bakanlığı yetkilileri ancak bu durumun şimdilik az da olsa fiyat artışına sebep olmasına rağmen bir tehlike içermediğini savundu.

 

 

Meksika basını, son iki yıldır Türklerin özellikle “Bovino” tür sığır çiftliklerini satın alarak besiciliği burada yaptığını satışı ise Türkiye’ye yönelterek yeni bir iş alanı yarattığına dikkat çekti.


16 Aralık 2013. 17:05
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x