Memur veterinerler “Özlük” peşinde


Memur veterinerler özlük haklarında iyileştirme istiyor

Yapılan yeni düzenlemeyle kamuda çalıştığı için muayenehanelerini kapatmak zorunda kalan memur veteriner hekimler özlük haklarında iyileştirme istiyor.

Türk Veteriner Hekimler Birliği (TVHB) Genel Koordinatörü Şaban Aydemir, 650 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile memur veteriner hekimlerin muayene açmalarının yasaklandığını anımsattı.

Memur veteriner hekimlerin eskiden, tıpkı kamuda çalışan doktorlar gibi muayenehane açabildiğini kaydeden Aydemir, ”Devlette çalışıyorsunuz, ama ‘saat 5’ten sonra ben muayene açacağım’ dediğiniz zaman muayenehane açabiliyordunuz. Kanun Hükmünde Kararnameyle bu uygulama değişti. ‘Hiçbir devlet memuru muayenehane, poliklinik açamaz’ diye kestirip attı” dedi.

Beşeri doktorları kapsayan ve kamuoyunda ”Tam Gün Yasası” olarak bilinen yasal düzenlemenin memur veterinerleri de ilgilendirdiğini dile getiren Aydemir, muayenehanelerini kapatmak zorunda olan bu hekimlerin, tıpkı beşeri hekimlerde olduğu gibi özlük haklarında iyileştirme talep ettiklerini söyledi.


Yazan - 21 Ekim 2011. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
Ali HELVACI
10 yıl önce

Yıllardır devam eden haksız uygulamalar ve çifte standartlık rezaletine artık noktanın konulması, durdurulması gerekir.Şöyle bir dönüp geriye baktığımızda özellikle son 3-4 yıl içerisinde kazanılmış haklarımızın dahi elimizde alındığı; fiili hizmetin kaldırılması,maaşlarımızın mühendislerin gerisinde kalması dahada kötüsü beşeri hekimlerle aynı statüde(sağlık sınıfı) olmamıza rağmen her konuda doktorlar bizde çok çok ileride olmaları bizleri fazlasıyla üzmüş ve rendice etmiştir.Dolayısıyla kamu Veteriner Hekimlerine getirilen klinik açamazsın, muayenelerin kapatılması hususunun iy bir fırsat olarak değerlendirilmes ve mutlak suretle takibinin tüm meslektaşlar tarafında yapılp biranönce kamuoyu oluşturulması gerekmektedir….

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
1
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x