Mengen’de Aşçılık Festivali Çoşkusu


11037878

 

Mengen’de düzenlenen 29. Aşçılık ve Turizm Festivali’nin açılış törenine dünyanın birçok ülkesinden ve Türkiye’den 800 aşçı katıldı.

Mengen’de düzenlenen 29. Aşçılık ve Turizm Festivali’nin açılış törenine dünyanın birçok ülkesinden ve Türkiye’den 800 aşçı katıldı.

 

11037880İlçenin girişinde bulunan dev aşçı heykeli önünde toplanan aşçılar, festival alanına kortej yürüyüşü ile geçti. Yaklaşık 800 aşçının yaptığı kortej yürüyüşüne vatandaşlar alkışlarla eşlik etti.

 

Mengen pazar alanında düzenlenen festivalin açılış törenine, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Bolu Valisi İbrahim Özçimen, AK Parti Bolu milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Festival kapsmaında düzenlenen kadınlar arası yöresel yemek yarışmasında hazırlanan yemekleri Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ve protokol üyeleri tadarak yarışmanın birincisini seçmeye çalıştı.

 

Aşçılar festival alanına kurulan stantlarda yaptıkları lezzetleri halka dağıtırken,Mengen Aşçılık Derneği ise festivala katılan binlerce kişiye Mengen Festival Pilavı dağıttı.

bizbolulular

 


DİĞER HABERLER
En çok "sakatat" köfte ve sucukta saptandı
29 Eylül 2013. 16:52
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x