Mengen’de kepçe devir teslim töreni


Mengen Aşçılar Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde kepçeler devredildi.

Turizme kalifiye eleman yetiştiren nadide okullardan olan Mengen Aşçılık okulu 21. dönem mezununu verdi.   Okul konferans salonunda 6.defa kepçe devir teslim töreni yapıldı.Aşçılık Okulu Mezunlarının ve okulun düzenlediği törene Dörtdivan Kaymakamı ve Mengen Kaymakam vekili Nursan Vural, Mudurnu Kaymakamı Hayri Zorlu,Garnizon Komutanı Fatih Doğan, Belediye Başkanları Osman Erarslan,Vahit Aydın,daire amirleri,öğrenciler,veliler ve eski mezunlar okulun mezunları, eski ve yeni eğitim kadrosu, turizm sektöründen katılımcılar,sponsor firmalar ve Mengen halkının katılımı ile gerçekleşti.1985 Yılında eğitime başlanan okulu bu yıl 21.dönem mezununu verdi.1850 öğrenci ile ülkemizin ve dünyanın her tarafında Mengen’den yetişen mezunlar hizmet veriyor.Bu yıl aşçılık sektörüne kazandırılan 150 mezun bulunuyor.

Yeni mezun aşçı adayları okulda dereceleri şöyle paylaştılar.1.İrfan Özkaya 2.Erhan Gelmez 3.Fatih Sarıca.Okul Müdürü Selami Kurtoğlu:Uluslararası ve ulusal yemek yarışmalarında sayısız birincilikler ve dereceler aldık okulumuzda aldıkları eğitimin hakkını veren öğrencilerimizle ve eğitim kadromuzla övünmek hakkımızdır.Okulumuza destek veren herkese teşekkür ediyorum dedi ardından aşçılığı ve okulu tanıttı.Okulun 1994 mezunu Mutfak Koordinatörü Turan Karaarslan: Aşçılık mesleğini ve eğitimli aşçıyı anlattı.Genç aşçı adaylarına kalbinizin yarısının Mengen’de kaldığını hiç bir zaman unutmayın dedi.

Mengen Aşçılar Derneği Onursal Başkanı Mustafa Öztürk: Aşçılık mesleğinin zor günlerini yaşayan meslektaşlarımızın en büyük eksikliği eğitimsizliktir. Mengen’de aşçılık eğitimi veren okullarımızla gurur duyuyoruz.Bütün ülkelerin yemek yeme kültürü vardır.Gençler lütfen mesleğinize sahip çıkın yemeklerimiz Türk adı ile kalsın.Belediye Başkanı Osman Erarslan:Okulun eğitim öğretimde ve bu günlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.   Aşçılık Okulumuzda 55 ilden gelip aşçılık eğitimi gören aşçı adaylarımız var bu bizim gururumuzdur.Eğitimde yapılacak yeniliklerden ve yatırımlardan bahseden Erarslan beyaz kelebeklerimiz üç öğün bizleri doyuruyorlar dedi ve ziyaret edeceğimiz mezunlarımız bizleri aç bırakmazlar diye sözlerini tamamladı.Kepçe-devir teslim törenine destek verenlere,okula yardımını esirgemeyen kurumlara,kuruluşlara,şahıslara ve başarılı öğrencilere plaket ve hediyeler verildi.

Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Başkanı Mustafa Ak:Bolu’yu EMİT Fuarında ve çeşitli yarışmalarda başarı ile temsil eden ve ödüllerle dönen aşçılık okulumuzu,eğitim kadrosunu tebrik ediyorum dedi./aşçıhaber


15 Nisan 2012. 17:05
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x