Merkez’den bir hamle daha


Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-04-07 09:48:46Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

 

 
Merkez Bankası, gerekli görülen günlerde döviz satım tutarı bir gün önceden ilan edilen asgari tutarın 70 milyon dolar fazlasına kadar artırılabilecek.

 

Merkez Bankası, aşırı oynaklık nedeniyle gerekli görülen günlerde döviz satım tutarının bir gün önceden ilan edilen asgari tutarın 70 milyon dolar fazlasına kadar artırılabileceğini ilan etti.

 
Banka’dan yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Küresel finansal piyasalarda artan oynaklık nedeniyle 10 Nisan 2015 tarihli basın duyurusundaki “30 milyon ABD Doları fazlasına” ifadesi “70 milyon ABD Doları fazlasına” olarak değiştirilmiştir. Değişiklik 19 Ağustos 2015 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacaktır.

 
Döviz piyasasındaki koşullara göre döviz satım ihalesi tutarı günlük olarak belirlenmeye devam edilecektir.

 
Aşırı oynaklık nedeniyle gerekli görülen günlerde döviz satım tutarı bir gün önceden ilan edilen asgari tutarın 70 milyon ABD doları fazlasına kadar artırılabilecektir. Satım tutarı mevcut uygulamada olduğu gibi saat 16.30’da aynı sayfalarda duyurulacaktır.”

 

 

 

 

 

 

 


Yazan - 18 Ağustos 2015. Kategori MANŞET, EKONOMİ, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x