Merkez Konseyi “Veteriner Hekimlere Yapılan Saldırıları Kınıyoruz”


2010 yılı ve sonrasında yapılan yasal düzenlemelerle, veteriner hekimlerin hayvan sağlığı, özellikle hayvansal gıda güvenliği ve halk sağlığı alanlarındaki yetki ve sorumlulukları önemli ölçüde artmıştır ve bu konuda tüm kontrol ve denetimler veteriner hekimler tarafından yapılmaktadır.

 

Bu sorumluluklar çerçevesinde, hayvan sağlığı ve halk sağlığını koruma adına görevlerini layıkıyla yerine getirme çabası içinde olan veteriner hekimlere her geçen gün yeni bir saldırı haberi gündeme gelmektedir.

 

Son bir hafta içinde İstanbul’da denetim yapan veteriner hekimler Mehmet GÜÇKAN ve Fatih KÖSE ile Samsun’un Çarşamba İlçesi Çınarlık Beldesi Yukarı Eğercili Mahallesinde hayvan sağlığı ile ilgili çalışma yürüten veteriner hekimler Ali Kemal ALTUNTAŞ ve Selma SAĞLAM’a saldırılarak darp edilmişlerdir.    Yapılan bu menfur saldırıları Türk Veteriner Hekimleri Birliği olarak şiddetle kınıyor, Darp edilen meslektaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

 

Görevi engellemeye yönelik bu saldırılar, Veteriner Hekimleri yıldırmayacak, Veteriner hekimler birlik ve dayanışma ruhu içerisinde saldırıya uğrayan meslektaşlarımızın her zaman yanında olacaktır. Ve meslektaşlarımızın  hakları, hukuki olarak her ortamda sonuna kadar aranacaktır.   Görünen o ki biz veteriner hekimler mesleğimiz gereği zorlu ve riskli görevleri yerine getirirken bu tür saldırılara daima maruz kalacağız. Bu nedenle; daha önce Veteriner Hekimlere verilmiş olan ancak sonradan kaldırılan silah taşıma ruhsatı yetkisi ve 5510 sayılı yasa ile kaldırılan “Fiili Hizmet Zammının” ciddi bir şekilde tekrar düşünülmesi gerekir.   Kontrol ve denetim görevi üslenen Veteriner Hekimlerin görevlerini güvenli bir şekilde yapmaları için yetkilileri ciddiyetle önlem almaya davet ediyoruz.

 

Talat GÖZET  

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı     


Yazan - 9 Şubat 2013. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
hakan
hakan
8 yıl önce

Neden haberde veteriner hekimin Recep t. Nin abisine küfredip yumruk attıktan sonra Recep t. Ayırmak ıcın araya girip yumrukla tekmeleri yedikten sonra eline geçirdiği sert bir cisimle kafasına vurduğunu yazmıyorsunuz lütfen yanlış anlamayın da size biri onun bunun cocuğu dese ne yaparsınız..

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
2
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x