Mustafa BAYSAN: “Milletvekili Maaşımı Almayacağım, Mersinliler İçin Harcayacağım”


DSC_3333 copy

 

 

 

Hayvancılık ve sağlık sektörümüzün hayırsever işadamı CHP Mersin 4. Sıra Milletvekili adayı Mustafa Baysan, gazetecilerle buluştu, hedeflerini anlattı.

 

CHP Mersin 4. Sıra Milletvekili adayı, Gülnarlı hayırsever işadamı Mustafa Baysan, “Bir işadamı olarak milletvekili maaşının ne kadar olduğunu merak bile etmedim. İnşallah milletvekili seçilirsem maaşımı almayacağım. Mersin’de bir irtibat ofisi kuracağım, maaşımı buraya aktaracağım ve Mersinlilerin başta eğitim olmak üzere çeşitli ihtiyaçları için kullanılmasını sağlayacağım. Ben milletvekili maaşının değil, Mersinlilerin alkışının peşindeyim” dedi. Baysan, Mersin’in en büyük sorununun işsizlik olduğuna da işaret ederek, “Mersin’e yatırım gelmesi için çalışacağım. Mersin halkını kendi toprağında aç bırakan zihniyetin karşısında olacağım” diye konuştu.

 

11203048_1403364949988081_2437533984746817162_n

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin 4. Sıra Milletvekili adayı Mustafa Baysan, Mersin’de yayın yapan gazete, televizyon, internet sitesi temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi.

 

Medyanın, bir ülkenin ve kentin gelişiminde, demokrasi kültürünün yerleşmesinde en önemli aktör olduğuna dikkat çeken Mustafa Baysan, ülkemizin son yıllarda gazetecilere yönelik baskılarla, tutuklamalarla gündeme geldiğini, özellikle yerel medyanın ekonomik sıkıntılar nedeniyle yaşam mücadelesi verdiğini söyledi. Baysan, milletvekilliği adaylığı sürecinde ve seçilmesi durumunda milletvekilliği döneminde yerel basınla iç içe olacağını, şehrin sorunlarının ve çözüm yollarının tespitinde medyadan faydalanacağını söyledi.

 

18009_1410112145980028_4378461150102301951_n

 

‘Mersin’de irtibat ofisim olacak’

 

Baysan, “Ben hayatta kendi adıma çok şey başardım. Şimdi doğduğum topraklar için, Mersin için, ülkem için bir şeyler başarmak istiyorum. İnşallah seçilirsem farklı bir milletvekili olacağım. Seçildikten sonra ilk işim Mersin’de bir irtibat ofisi açmak olacak. Vatandaşlarımızın bir dertleri, bir sıkıntıları olduğunda Ankara’ya kadar gelmesine gerek kalmayacak. Mersin’deki ofisime gelen her vatandaşın sıkıntısını çözmeye çalışacağım. Bir işadamı olarak milletvekili maaşını hiç merak etmedim. Seçilirsem ne kadar maaş alacağımı düşünmedim. Çünkü benim bu maaşa ihtiyacım yok. Ama ihtiyacı olanlara küçük de olsa bir katkım olsun diye milletvekilliği maaşımı Mersin’deki ofisime devredeceğim. Mersinlilerin başta eğitim olmak üzere çeşitli ihtiyaçlarının karşılanmasını için kullanılmasını sağlayacağım” dedi.

 

‘Mersinliler iş için başka şehre gitmeyecek’

 

DSC_3342

 

Mersin’in çok şeye sahip olmasına rağmen bunların değerlendirilmediğine değinen CHP Mersin Milletvekili adayı Mustafa Baysan, “Mersin çok şeye sahip olmasına rağmen hiçbir şeyi olmayan bir şehir. Mersin denince akla sadece tantuni geliyor. Oysa bu şehirde tarım var, ticaret var, turizm var, denizcilik var. Var ama hiçbirinde öne çıkamamış. Bence Mersin’in öncelikli sorunu işsizlik. Bunu bir sabah bir karar alarak çözemeyiz ama uzun vadeli planlarla çözebiliriz. Milletvekili seçilirsem Mersin’in zenginliğini gün yüzüne çıkaracağım. Enerji, tarım, hayvancılık, turizm ve liman işletmelerinde reformlar yapacağım. Türkiye’den, Ortadoğu’dan ve Avrupa’dan hastane, inşaat, çağrı merkezi ve fabrika yatırımlarını Mersin’e kazandıracağım. Mersin halkını büyük şehirlere göçe zorlayan, kendi memleketinde el açtıran, kendi toprağında aç bırakan zihniyetin karşısında olacağım” diye konuştu.

 

‘Mersinli çiftçi daha çok kazanacak’

 

11150745_1405893096401933_2334746120484115185_n

 

Mersin’in turizm potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilmesi için başta havalimanı olmak üzere çeşitli proje ve yatırımlara öncülük edeceğini kaydeden CHP Mersin Milletvekili adayı Mustafa Baysan, tarım ve hayvancılık konusunda reform niteliğinde projeleri olduğunu söyledi. Baysan, “Narenciyenin, muzun, şeftalinin, kayısının, zeytinin ve diğer tüm Mersin nimetlerinin talep göreceği, yüksek gelir getireceği, bunların yanında seracılığın da geliştiği politikalar oluşturacağım. Mersin’in tarlalarının altın sarısı, ağaçlarının yemyeşil olduğu bir gelecekte, mübarek topraklarımızdan çiftçilerimizin daha çok kazanmasını sağlayacağım, tarım kredilerinin artması, sulama olanaklarının iyileştirilmesi, tarım işçilerinin haklarının düzenlenmesi için çalışacağım” ifadelerini kullandı.

 

11216713_1409535702704339_817476141807757485_n

 

‘Kadınların Mustafa abisiyim’

 

CHP Mersin Milletvekili adayı Mustafa Baysan, sağlık alanında birçok sıkıntı yaşayan köylerin bu sıkıntılarının çözülmesi için çalışacağını söyledi.

 

Kadına yönelik şiddet konusuna da değinen Baysan, “Kadının şiddet görmeyeceği, ayrım yaşamayacağı ve her zor anında kolluk kuvvetlerinin, doktorların, psikologların yanında olacağı bir Mersin sağlayacağım. Mersin kadınlarına kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlayacak meslek edindirme eğitimleri verecek, kadın ortaklı kurumlara kredi kolaylığı sağlayacak, başımızın tacı kadınlarımıza yeni iş sahaları açacağım” dedi.

 

baysan erdemli555

 

 

“Daha Çok İnsana Hizmet Etmek İstiyorum”

 

Mustafa Baysan, milletvekili adayı olmasındaki amacın Mersin halkına daha fazla hizmet edebilmek olduğunu belirterek şunları söyledi:  “Benim geçmişim, yaşamım sizlerin yaşamından çok farklı değil. Bu yörenin insanıyım. Gülnar’da çobanlık yaptım, bir yandan da eğitimimi tamamladım. İşadamı oldum, yöre insanına yardımlarım oldu.  Benim inandığım bir şey var: Zengin de olabilirsiniz, fakir de olabilirsiniz ama önemli olan adam gibi adam olmak ve halkına hizmet etmektir. Ben Gülnar dağlarında çobanlık da yaptım, ekin de derdim, TÜSİAD üyesi de oldum.  Bu bölgede okullara destek verdim, köylere destek verdim. Eğitime çok önem veriyorum. Erdemli’de de burs verdiğim öğrenciler var.  Konumum ne olursa olsun memleketime, insanıma hizmet ettim. Ama bunlar yetmiyor,  bundan sonra milletvekili olarak memleketime hizmet etmek istiyorum. İnşallah seçilirsem Gülnar’ın da, Tarsus’un da, Erdemli’nin de temsilcisi olacağım. İş dünyasındayken yaptığım bu hizmetleri vekil olarak daha genişletmek, tüm Mersin’e yaymak istiyorum. Dolayısıyla Erdemli’ye de katkı sunmak istiyorum.”

 

22498_1408269872830922_6557559712595082353_n

 

“Mersinle İlişkim Hiç Kopmadı, Bundan Sonra Da Kopmaz”

 

Toplantı sonrasında Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarı, Erdemli’nin ekonomik ve sosyal açıdan kalkınması için hazırlanan raporu CHP Mersin Milletvekili adayı Mustafa Baysan’a teslim etti ve “Seçilirseniz bu raporda yer alan sorun ve önerilerin takipçisi olmanızı istiyoruz” dedi.

 

Mustafa Baysan da, Erdemli’nin özellikle tarım ve hayvancılık alanında yeni yatırımlara, yeni devlet desteklerine ihtiyaç duyduğunu belirterek, “Bu tür raporlar bizim için çok önemli. İnşallah milletvekili seçilirsem bu raporu yine sizlerle birlikte önümüze koyacağız, okuyacağız, neler yapılması gerektiğini sizlerle birlikte tartışıp hayata geçireceğiz” dedi.

 

Bir katılımcının “Milletvekili adayları seçildikten sonra bir daha Mersin’e gelmiyorlar” şeklindeki sitemi üzerine de Mustafa Baysan şunları söyledi: “Ben konumum ne olursa olsun, bir şeyi aklımdan hiç çıkarmadım: Ben Mersinliyim. Dolayısıyla iş yaşantım boyunca Mersinle ilişkim, irtibatım hiç kopmadı. Bir ayağım hep Mersin’de oldu. Milletvekili seçilirsem, bundan sonra da kopmaz. Bir milletvekilinin kısıtlı zamanda her yere yetişmesi, herkesle konuşması mümkün değil. Onun için ben farklı bir şey yapacağım, Mersin’de irtibat ofisi açacağım. Mersin’de olduğum zamanlar ofiste ben de olacağım, Mersin’de değilsem de ofisim açık olacak, her vatandaş o ofis üzerinden bana ulaşacak.”

 

11330015_1410107052647204_7471837398181920784_n

 

Mustafa BAYSAN kimdir..!

 

1958 Mersin’in Gülnar ilçesinde doğan Mustafa Baysan ilk ve ortaokul eğitimini memleketinde tamamladıktan sonra 1976 yılında Konya Veteriner Sağlık Meslek Lisesi’nden Veteriner Sağlık Teknisyeni olarak mezun olmuştur. Mezuniyetten sonra kamuda çalışmaya başlayan Mustafa Baysan’nın ilk görev yeri Mardin’in Savur ilçesi Tarım İl Müdürlüğüdür.

 

Ülkemizin değişik yerlerinde görev yaptıktan sonra Urfa / SURUÇ’ta görevli iken kamudan ayrılmış ve özel sektörde çalışmaya başlamıştır. Bir yıl TOPKİM ilaç firmasının İstanbul bölge sorumluluğunu yürüttükten sonra bu firmadan ayrılıp ticaret hayatına atılmıştır.

 

Farklı kişilerle gerçekleştirdiği ticari ortaklık deneyimlerinden sonra 1986 yılında, Güneş Grubu’nun nüvesi olan İstanbul Güneş Ecza Deposu’nu kurmuştur. Daha sonra sırasıyla, 1989 Yılında Mersin, 1990 yılında Ankara, 1997 yılında İzmir Güneş Ecza Depolarını ve son olarak da 1999 yılında Bandırma’da Baysan Ecza Depo’sunu faaliyete geçirmiştir. Güneş Grubu bünyesinde bulunan bu beş ecza deposunun yanı sıra 1995 yılında kurulan ve kanatlı sektörünün ihtiyaç duyduğu sağlık ve beslenme ürünlerinin imal ve ithalatını gerçekleştiren Vimar A.Ş. de Mustafa Baysan’ın ticaret hayatına kazandırdığı işletmelerden birisidir.

 

Çevresinde sempatik ve sıcak kanlı kişiliği dikkat çeken Mustafa Baysan iş hayatında ilkeli, çağdaş ve dürüst kişiliği ile tanınmaktadır. Sosyal sorumluluk duygusu ile bir çok faaliyetin içerisinde yer alan ve topluma hizmet noktasında bir çok projenin gerçekleşmesine katkı koyan Baysan evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

11162354_1410107032647206_7381085886759575252_n

 

 


Yazan - 25 Mayıs 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x