“Merve” 6 aylık hamile…..


unnamed (1)

TEMA Park ve Hayvanat Bahçesi Projesi kapsamında geçici olarak kapatılan AOÇ alanındaki hayvanların, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı karar gereği yapılan protokollle, geri alınmak üzere,Gaziantep,İzmir ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bursa Karacabey Yaban Hayvanları Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne geçici teslim çalışmaları devam ediyor.Yine bir kısım evcil hayvanlar da, Büyükşehir Belediyesi Sincan Evcil Hayvanlar Parkı’na taşınıyor.

 

Bu proje kapsamında AOÇ’nin sevimli sembollerinden “Şakir” ile “Merve” de Kayseri’ye gitmek zorunda kaldı. İnce narin yapıları,uzun boynu ve bacakları ile iki sevimli zürafa “Şakir” ile “Merve”, konforlu bir seyahat için vücut yapılarına uygun tasarlanan bir araçla, Kayseri’ye nakledi.

 

Vücutlarına uygun araç tasarlandı

 

AOÇ Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret eden başta çocuklar olmak üzere, tüm vatandaşların ilgi odağı “Şakir” ve “Merve” adlı zürafalar, geçici ikametgahları Kayseri Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi’nde de, kısa zamanda ziyaretçilerin gözdesi haline geldi. 2 sevimli sakininin Kayseri’ye taşınması, vücut yapıları ve iklim koşulları nedeniyle itina ile gerçekleştirildi.
Sevimli zürafaların, kendileri için özel olarak dizayn edilen nakil aracına alışmaları için araç, hayvanat bahçesindeki barınakların bahçesinde, 10 gün bekletildi.

DİĞER HABERLER
Yumurta İhracatçısı Rekor İçin 5 Dolar Teşvik İstiyor

 

Zürafalar,araç içerisine ot ve meyvelerle beslenerek alıştırıldı ve araca isteyerek girmeleri sağlandı. Daha sonra zürafalar özel araçla, veteriner hekim denetiminde yolculuğa çıkarılarak, Kayseri’deki yeni yerlerine ulaşmaları sağlandı.

 

 

Merve’nin, 6 ay sonra doğuracak

 

 

AOÇ’den özel bir araçla Anadolu Harikalar Diyarı içindeki Hayvanat Bahçesi’ne getirilerek yuvalarına yerleştirilen zürafalardan Merve, 8 yaşında, 3 metre 80 santim boyunda ve 900 kilo ağırlığında. 5 metre boyundaki Şakir ise 1,5 ton ağırlığında ve16 yaşında.9 aylık hamile olan sevimli zürafa Merve’nin, 6 ay sonra dünyaya getireceği yavrunun, Anadolu Harikalar Diyarı’na ayrı bir renk katacağı ve çocukların gözdesi olacağı ifade ediliyor.

 

 

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıllarda,AOÇ’nin hayvancılık işletmesi,arazisi ve mevcut hayvanlarıyla birikte,yapılan bir protkolle Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmişti. (Halim Utlu)

 

 

 


27 Kasım 2013. 21:03
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x