Mezbahanelerin Modernizasyonu Görüşüldü


2014-1065-1.JPG5122.10.201451

 

 

 

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce bugün Belediye mezbahalarının modernizasyonu bilgilendirme toplantısı yapıldı

 

Giresun Merkez ve İlçe Belediyelerin de görev yapan veteriner hekimlere ve diğer ilgili birim teknik elemanlarına yönelik olarak, mezbahaların modernizasyonu veya yeniden inşa edilen mezbahaların son durumu, en geç yıl sonuna kadar bitirilmesi gereken çalışmalar veya başka ruhsatlı mezbaha ile anlaşma yapılarak kesim yapılacaksa planlamanın  değerlendirilmesi amacıyla;  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde  bir bilgilendirme toplantı düzenlendi.

 

İl Müdürü Dr. Muhammet Angın’ın başkanlık ettiği toplantıya, İl Müdür Yardımcısı Adnan Temür, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şubesi personeli, TKDK uzmanları ve  İlçelerden Belediye personelleri katıldı.

2014-1065-2

Toplantı da :Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Cengiz Taş “ Mezbahaların modernize edilmesi ve ruhsatlandırılması (onay), hayvan pazarları yapılması” ,

 

Giresun  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu uzmanı   Bülent Mermertaş’ta “IPARD programı kapsamında mezbaha ve et işleme tesisleri projelerine verilen destekler”  konularında sunum yaptı.

 

Toplantı da bazı Belediye yetkilileri de, bu konular da gerçekleştirdikleri çalışmaları ve hazırladıkları projelerini anlatmıştır. Bulancak, Espiye ve Şebinkarahisar Belediyelerinin modern şartlara haiz yeni mezbahalarını yapmış olmaları ayrıca hayvan pazarı tesisi de kurmuş olmaları,   Giresun Belediyesi mezbahasının  tadilattan geçirilmesi ve Alucra Belediyesinin de  mezbaha inşasına başlaması olumlu bir gelişme olarak değerlendirildi.

DİĞER HABERLER
Zengin protein kaynağı

 

Son bölümde ise sunumlarla ilgili soru ve cevaplar alınmış ve mezbahaların modernize edilmesi için yönetmelikte verilen ilave sürenin 31 Aralık 2014 tarihinde dolacağı hususu özellikle vurgulandı.

 

 

 

 


23 Ekim 2014. 09:57
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x