Mısır’da casus leylek tutuklandı


resimMısır’ın Kena eyaletinde polis, casusluk yaptığı tahmin edilen bir leyleği gözaltına aldı.

 

 

 

 
Associated Press’in verdiği habere göre Kena eyaletinde bir sakin, evi yakınlarında bir casus leyleği yakaladı ve polis karakoluna getirerek teslim etti. Şüpheye leyleğin üzerindeki menşei bilinmeyen bir cihaz yol açtı. Güvenlik güçleri, izleme cihazı olduğunu düşündü.

 

 

 
Daha sonra cihazın, göçmen kuşların güzergâhını tespit etmeye çalışan Fransız ornitologların yerleştirdiği ortaya çıktı. Kena eyaleti polis departmanı şefi, devlet medyasına açıklamada, olayın ilk önce kuşu karakola teslim eden vatandaşın vatanseverliğini sergilediğini vurguladı.

 

 

 
Associated Press, Mısır’daki istikrarsız durum yüzünden ülkede komplo teorileri yaygınlaştı. Mısır’a karşı eylemlerde sıkça hayvanlar suçlanmaya başladı. Polis, geçtiğimiz aylarda bir güvercini mikrofilmi taşımakla suçlamıştı. 2010 yılında ise Mısır’ın Akdeniz kıyılarında insanlara saldıran köpek balıklarının İsrail adına çalıştığı söylentisi yayılmıştı.

 


Yazan - 2 Eylül 2013. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x