Modern Tarım Tesisleri “Ortak Akıl Toplantısı” Aydın’da Yapıldı


Modern tarım tesisleri ile ilgili olarak bakanlığımız merkez birimlerinin üst düzey temsilcileri, ilgili daire başkanları, ilgili bakanlıkların temsilcileri üniversite, sivil toplum kuruluşları, üretici firmaların temsilcileri, bakanlık il müdürlüğünün katıldığı Ortak Akıl Toplantısı Müsteşar Yardımcısı Dr. Ferhat Şelli başkanlığında gerçekleştirildi.

 

Aydın ilinde yapılan Ortak Akıl Toplantısına Aydın Valisi Kerem Ak, Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem, Semiha Öyüş ve Ali Gültekin Kılınç, ile üretici firmaların temsilcileri katıldı.

 

Modern tarım tesisleri ile ilgili sorun ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantıda ortaya konulan görüş, öneri ve katkılar doğrultusunda hazırlanan eylem planı ile modern tarım tesislerinin sorunlarının çözümüne katkı sağlanması hedefleniyor.

 

Jeotermal kaynakların kullanılması ile ildeki mevcut seraların ısıtma giderlerinde yaklaşık olarak % 50-70 oranında tasarruf sağlanıyor.Yaklaşık 3 bin dekar jeotermal ısıtmalı sera alanının mevcut olduğu Türkiye’de, 5 yıl içerisinde 25 bin dekar  alanda daha modern jeotermal ısıtmalı seraların kurulması hedeflenmektedir.


Yazan - 9 Ocak 2013. Kategori TARIM. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x