Mühendis ve Veteriner Hekim atama eylemi


muhendis-ve-veterinerlerden-atama-eylemi

 

Ankara’da atama bekleyen Gıda, Su Ürünleri, Ziraat, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisleri ve Veteriner Hekimler ile Teknikerler yaptıkları eylemde Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde 20 bin 265 boş kadro varken, atama yapılmamasının adil olmadığı belirtildi.

 

 

Ankara’da atama bekleyen Gıda, Su Ürünleri, Ziraat, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisleri ve Veteriner Hekimler ile Teknikerler eylem yaptı.

 

500-281

Abdi İpekçi Parkı’nda bir araya gelen Gıda, Su Ürünleri, Ziraat, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisleri, Veteriner Hekimler ile Teknikerler “70 bin işsiz 20 bin boş kadroya atama bekliyor” yazılı afiş açtı.

 

 

Grup adına açıklama yapan Sedat Meteroğlu, “Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde 20 bin 265 boş kadro varken, atama yapılmaması adil değildir. Bizler bütçeye yük değil güç olacak meslek gruplarıyız. Çocuklarımızın yeterli ve sağlıklı beslenmeye ihtiyacı var. Mesleğimizi icra ederek, enerjimizi ve bilgi birikimimizi ülkemizin kalkınmasına destek olarak kullanmak istiyoruz. Artık sesimizi duyun ve yüzlerimizi güldürün” dedi.

 

atama_m

Eyleme ayrıca CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, MHP Konya Milletvekili Faruk Bal, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ve CHP Bursa Milletvekili İlhan Demiröz, CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim ÖZKAN ve CHP Ankara Milletvekili Gökhan GÜNAYDIN,Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Oda Başkanı ve İstanbul Veteriner Hekimler Odası Başkanı ve Veteriner Hekimler Derneği Yönetimi katılarak destek verdi. Açıklamadan sonra diplomalar yakılıp “Mehdi Eker bize kadro ver yeter” sloganları atılarak davul eşliğinde halay çekildi. (DHA)

 

 


Yazan - 16 Aralık 2014. Kategori MANŞET, EKONOMİ, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x