Mustafa Baysan Aday mı?


Mustafa Baysan Gehel Yayın Koordinatörümüz Serdar Konuralp ile

Mustafa Baysan Genel Yayın Koordinatörümüz Serdar Konuralp ile

 

7 Haziran seçimlerinde CHP 4. Sıra Milletvekili Adayı olan Mustafa Baysan, batimersin.com’da yayınlanan haber üzerine açıklama yaptı.

 

batimersin.com Genel Yayın Yönetmeni Derviş Efe Sönmez’e açıklamalarda bulunan Baysan, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na 1. Sıradan kontenjan adaylığı konusunda baskı iddialarını reddetti. Baysan, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığım konusunda ne düşündüğünü bilmiyorum. Bu durum kendi tasarrufudur. Bir partili olarak, kendi adımıza bir şey istemeyiz. Verilen bir görev olursa da sonuna kadar sahip çıkarız” dedi.

 

Siyasete girmesindeki amacının Mersin’e hizmet etmek olduğunu ifade eden Mustafa Baysan, “Burada amaç Mustafa Baysan’ın adının parlaması değildi. Burada siyasette yer alma sebebim, memleketime nasıl hizmet edebilirim duygusu vardı. Ben sosyal demokrat bir işadamıyım. Sosyal demokrat bir şekilde yaşamımı sürdürüyorum. Sosyal demokrat bir milletvekili olarak memleketime, hemşerilerime hizmet etmek için, verilen bu görevi yerine getirebilmek için çalıştım” diye konuştu.

 

“1. SIRA İÇİN ISRARIM YOK”

 

Mustafa Baysan açıklamasını şöyle sürdürdü: “Ben dün CHP’li olmadım.CHP’den de hiçbir makam beklemeden hizmet ettim. Bugün bana yine aday ol denirse gururla çalışırım. Delege ol derlerse delege olurum, sade üye ol derlerse bu görevi layıkıyla yapmaya çalışırım. Benim bu erken seçimde 1. Sıradan aday olmak gibi bir talebim yok. Partimizin yetkili organları nereyi uygun görürse, hangi konumu uygun görürse kabulümüzdür.Bizim sosyal demokrat geleneğimizde sadece hizmet etmek vardır.”

 

 

 

 


Yazan - 25 Ağustos 2015. Kategori MANŞET, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x