Ne Olacak Bu Sütün Hali…


Süt sudan ucuz ama yine de içilmiyor!

 

HABER-MEHMET ERKAN /ÇİFTLİK: Süt üreticileri  bu günlerdedertli.Hayvancılıkla uğraşan bazı üreticiler fiyatların çok düşük olmasınakarşın sütlerini satamadıklarını ileri sürdü.

 

 

Malatya’da hayvancılıkla uğraşan Hasan Aslan ,yaptığıaçıklamada satış fiyatların artmamasına karşın üretim maliyetinin artmasınınkendilerini zor duruma düşürdüğünü ifade etti.Kuraklık nedeniyle dışarıdansaman almak zorunda kalan üreticiler ,saman kg fiyatının 65-70 kuruş arasındadeğişmesinin kendilerini iflasın eşiğine getirdiğini söyledi.

 

1 lt süt 1lt sudandaha ucuz!

 

1 lt sütü 60kuruşa sattıklarını ifade eden Aslan, “1 lt su bir TL ,1 lt süt 60 kuruş, samanfiyatları ortada,artık bizim halimizi siz düşünün.Hayvanları satsak o ayrı birsorun.Hayvanlar para etmiyor”diye konuştu.

 

 

Fiyatların bu şekilde devam etmesi halinde bu işi tamamiylebırakacaklarını ifade eden üreticiler,bölgesel süt depoları kurup halkaücretsiz süt dağıtımının sağlık açısından öneminin de altını çiziyor.


Yazan - 9 Eylül 2012. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x