Nesin Vakfı, Duyurusu


14242383_1675367029447849_8570980535069972153_o

 

 

 

 

Merhaba Sevgili Dostlar,

 

Herkesin bayramını kutlarız.

 

Bayram vesilesiyle Vakfımızdan bir iki haber vermek istiyorum.

 

– Çocuklarımız bu yazı yine yoğun bir tempoda geçirdiler.

 

Yaz kampımızdan aile ziyaretlerine, oradan yuzmeye spora, şimdi de okul hazırlıklarına. Heyecanlıyız!..

 

Son bir aydır bahçeden meyvelerimizi, çiftlikten sebzelerimizi toplayıp kışlık hazırlıklarımızı yapıyoruz. Çoluğu çocuğu, genci yaşlısı, gönüllüsü çalışanı dört bir koldan reçeller, pekmezler, salçalar yapıyoruz.

 

Eee kolay mı 50-60 kişilik aile tüm kış doğal beslenecek. Ağzınız sulanmasın ama nefis elma pekmezleri, salçalar yaptık hep birlikte.

 

Böyle ağzı sulanan dostlarımızı da düşündük elbette ve nihayet Nesin Vakfı Çiftliği’ni kurduk. Artık daha yenilebilir ürünlerle beslenmek isteyen dostlarımızı Nesin Vakfı Çiftliği’nden alışveriş yapmaya bekleriz. https://www.facebook.com/NVCiftligi/?fref=ts

– Bir yandan bunlarla uğraşırken yuvadan uçanların yanı sıra yuvaya yeni katılan çocuklarımız oldu. Aileyi genişlettik anlayacağınız daha da genişleteceğiz. Köylerinde kasabalarında yolumuzu gözleyen çocuklarımız var. Bir an önce onları da aileye katmak için sabırsızlanıyoruz.

636fd5fa-b1cc-4f0d-b391-19f4798bf561_13990410_thumbnail

– Nesin Yayınevimiz 12. yaşını kutluyor.

 

Yakın zamanda Aziz Dedenin daha önce hiç yayınlanmamış notlarından oluşan Almanya Almanya kitabı ilk kez karşınızda olacak. Böylelikle ölümünden sonra yayımladığımız 14. kitabı da çıkmış oluyor.

 

Tabii her yıl büyük bir sabırsızlıkla yolunu gözlediğimiz; artık bir Nesin Yayınevi klasiği olan ”Aziz Nesin Maarif Takvimi” de huzurlarımızda olacak. Daha ayrıntılı bilgi için şu adresi ziyaret edin lütfen: https://nesinyayinevi.com/kitap.php?no=227

 

– Geçen yıl Aziz Dedemizin 100. doğum yılı dolayısıyla hazırladığımız ve olağanüstü ilgi gören: ”Ömrüne Sığmayan Adam: Aziz Nesin” sergisini kaçıran dostlarımıza bir sürprizimiz var. Sergi 30 Eylül-8 Kasım 2016 tarihleri arasında Ankara Çankaya Belediyesi sponsorluğunda Çağdaş Sanatlar Merkezinde olacak. Herkesi serginin açılışına da bekleriz.

– Geçen hafta ziyaret ettiğim Matematik, Felsefe ve Sanat Köylerimizde yüzlerce öğrencinin köyün dörtbir tarafında bir arı topluluğu gibi vızıltılarını dinledim. Olağanüstü etkileyiciydi. Aynı anda 500 cıvarında kişinin tüm köye yayıldığını düşünsenize; etkilenmemek elde mi? Onlarca hocası ve yüzlerce öğrencisi birlikte harıl harıl matematik, felsefe ve sanat yapıyorlar. http://nesinkoyleri.org

 

Geçen yıl 7-8 bin gencin faydalandığı Matematik, Felsefe ve Sanat Köylerimizden bu yıl da 8-10 bin çocuk ve gencin faydalanmasını bekliyoruz. Talebin bunun bir kaç katı olduğunu söylesem… Yeni ekleyeceğimiz birimlerle daha da çok kişiye ulaşmaya devam edeceğiz, yeterki siz desteğinizi esirgemeyin.

 

Bize inanan ve desteğini esirgemeyen dostlarımız sayesinde başarabildik tüm bunları; faydalanan çocuklar ve gencler adina bir kez daha teşekkür ederiz.

 

Bayram vesilesiyle küçük de olsa birilerine katkısı olsun isteyen dostlarımız oluyor. Bu yardımlarınızı bize yönlendirebilirseniz memnun oluruz.

 

Bayram boyunca çiftliğimizde kurbanlıklarımız olacak ama malum önümüz kış ve yaklaşık 90-100 ton kömür ihtiyacımız olacak. Bu yıl da kurban yerine kömür için bağış yaparsanız çok makbule geçecek. Katkılarınızı bekleriz: http://nesinvakfi.org/bgshsplr.php

Bayramın ülkemize, komşularımıza ve dünyamıza barış ve kardeşlik getirmesi dileğimizle…

Tüm Nesin Vakfı ailesinden sevgiler, saygılar.

 

Süleyman Cihangiroğlu

http://www.nesinvakfi.org


Yazan - 14 Eylül 2016. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x