NETAFIM’in geliştirdiği yeni mobil uygulaması NetMaize;


 

 

NETAFIM İLE DAHA FAZLA MISIR YETİŞTİRMENİN

YOLU AÇILIYOR

 

 

NETAFIM’in geliştirdiği yeni mobil uygulaması NetMaize; tarla, iklim ve hava durumu verilerini birleştirerek mısırın ihtiyaç duyduğu su miktarını belirliyor.

NetMaize Mobil Uygulaması, sunduğu özel damla sulama planlama protokolü ile su kullanım verimini maksimize ederek, mısır veriminde büyük artış sağlıyor.

Damla sulamada dünyanın lider markası NETAFIM, özelleştirilmiş sulama protokollerine sahip yeni ve güçlü mobil uygulaması NetMaize’in tanıtımını yaptı. Mahsul verimini arttırırken genel su kullanımını azaltmaya yönelik agronomik deneyime erişimi mümkün kılan NetMaize uygulaması, damla sulama sistemleri kullanan mısır yetiştiricilerine daha verimli bir üretim olanağı sunuyor.

iPhone ve Android kullanıcılarının ücretsiz indirebileceği NetMaize uygulaması; üreticilerin sağlayacağı çimlenme süresi, mahsul aşama bilgisi, toprak türü ve tarla lokasyonu gibi girdileri, iklim ve hava durumu verileriyle birleştirerek mısır üretiminde ihtiyaca özel damla sulama protokolleri oluşturuyor. Genel mahsul verimini etkileyen değişkenlerin yönetimi kolaylaşan üreticiler; bu sayede mısır ekinlerinin sulama ihtiyaçlarını daha iyi öngörebiliyor, bitkinin kritik büyüme aşamalarında kök bölgesi çevresi üzerinde daha hassas kontrol sahibi oluyor.

Gerçek zamanlı sulama planlamasına sahip olan NetMaize, tek dokunuşla paylaşım fonksiyonu sayesinde yetiştiricilerin mevcut tarla verilerini ve kayıtlarını değerlendirme amacıyla ya da daha kapsamlı planlarda kullanılmak üzere anında ürün danışmanına veya NETAFIM agronomistine gönderme imkanı sunuyor.

NETAFIM Ürün ve Çözüm Pazarlama Departmanı Yöneticisi Lior Peleg konu ile ilgili olarak “Basitçe söylemek gerekirse, bir tarlayı sahibinden daha iyi kimse tanıyamaz. NetMaize, üreticinin bilgi birikimi hava durumu verileri ve NETAFIM’in elli yıllık agronomik deneyimi ile birleştirerek, mısır üreticilerinin damla sulama sistemlerinden maksimum verimi elde etmelerine imkan sağlıyor” diyor.

NetMaize uygulaması, üreticilerin damla sulama sisteminin toprak nem düzeyini optimum ve homojen düzeyde tutma, kök bölgesi havalandırma, bitki sağlığını iyileştirme ve tüm bunları yaparken su verimini en üst düzeye çıkarma gibi tüm avantajlardan yararlanmasını sağlıyor.

Netafim agronomist ekibinin 50 yılı aşkın damla sulama deneyiminden yararlanarak geliştirdiği NetMaize uygulamasını kullanmaya başlamak için birkaç basit adımın tamamlanması yeterli. Anlaşılır ve kolay okunur bir arayüz kullanan uygulama; giriş talimatları, bilgileri ve sulama gereksinimlerini kullanıcıya açık ve basit bir şekilde göstererek üreticilerin mahsul sulama ihtiyaçlarına yönelik olarak daha hızlı ve bilinçli kararlar almalarına olanak sağlıyor.

Peleg, “Bu, sanki cebinizde sürekli bir damla sulama uzmanı taşımak gibi bir şey” diyerek sözlerini tamamlıyor.

NetMaize uygulaması, iPhone için Apple iTunes Store‘dan ve Android işletim sistemli cihazlar içinse Google Play Store‘dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

 

NETAFIM HAKKINDA

NETAFIM, sürdürülebilir bir geleceğe yönelik akıllı sulama çözümleri konusunda dünya lideridir. Dünya geneline yayılmış 29 iştiraki, 18 üretim tesisi ve 4300 çalışanı ile NETAFIM, küçük ölçekli çiftçilerden büyük ölçekli tarım üreticilerine kadar 110’dan fazla ülkede faaliyet gösteren her ölçekte üreticiye inovatif çözümler sunmaktadır.­ 1965 yılında kurulan NETAFIM, damla sulama devriminin öncülüğünü üstlenerek düşük debili tarımsal sulama konusunda bir paradigma kayması yaratmıştır. Günümüzde NETAFIM, tarım, seracılık, peyzaj ve madencilik alanlarında son teknoloji ürünü damlatıcılardan gelişmiş otomasyon sistemlerine çok çeşitli çözümlerin yanı sıra uzman agronomik, teknik ve operasyonel destek hizmetleri de sunmaktadır. Su kaynağından bitki kök bölgesine kadar uçtan uca çözümler üzerine uzmanlaşmış olan NETAFIM, mühendislik, proje yönetimi ve finansman hizmetleri ile desteklenen anahtar teslimi sulama ve sera projeleri gerçekleştirmektedir. NETAFIM’in pazar lideri çözümleri, dünyanın daha az kaynakla daha çok ürün elde etmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıntılı bilgi için www.netafim.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

# # #

 

 

 


Yazan - 13 Haziran 2017. Kategori MANŞET, TARIM, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x