Niğde Veteriner Hekimleri için Eğitim Semineri düzenlendi


1471907_227921474044584_336061406_n

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Niğde Veteriner Hekimler Odası tarafından ortaklaşa; Veteriner Poliklinik Yönetmeliği ve Veteriner Tıbbi Ürünler yönetmeliği bilgilendirme ve eğitim semineri düzenlendi.

 
Niğde Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda düzenlenen eğitim seminerine, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Türkmen, İl Müdür Yardımcısı Hacı Yusuf Parlak, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Saffet Güçlü, Hayvan Sağlığı Yet. ve Su Ürünleri Şub. Müd. Sadettin Yılmaz, Hay. Sağ. Şub. Veteriner Hekimi Ayhan Andıç, Bavet Bölge sorumlusu Ahmet Şahin, Cetasoft Şirket Müd. Vet. Hekim Talat Aydın ve il genelinde serbest klinik sahibi 46 Veteriner Hekim katıldı.
İl Müdürü Murat Türkmen: Hayvancılık ve gıda sektörünün önemli Halkalarından olan Veteriner Hekimlerimizin , Özellikle Hayvansal gıdalardaki antibiyotik kalıntısının kontrolü ve halk sağlığının korunması açısından önemli rollerinin olduğunu vurguladı bu sebeple bu eğitimlerimizin çok gerekli olduğunu söyledi.

 

 

Veteriner Hekimler Oda başkanı Saffet Güçlü:Meslektaşlarımızın hayvan sağlığı ve halk sağlığında önemli bir misyonu vardır. Bu yüzden sürekli kendilerini yenilemeli ve entellektüel olmaları gereklidir.Bu eğitimde önemli katkıları olan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz.

 

 

Seminerde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü tarafından Niğde bölgesindeki Hayvancılık işletmelerinde görev yapan veteriner hekimler ile serbest ve kamu Veteriner Hekimlerine; Antibiyotik Kullanımı, Kalıntı İzleme, Halk Sağlığı açısından önem arz eden reçete sistemi hakkında sunumlar yapıldı. Sunumlar sonrasında ilimizde Küçükbaş ve Büyükbaş hayvancılığın mevcut durumu, sorunları, çözüm önerileri, potansiyelleri ve geleceği ile ilgili konular değerlendirildi.

 

 


26 Kasım 2013. 18:32
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x