Türk lezzetleri Kore’li hanımlara öğretiliyor


Korelilerin Elinden Türk Lezzetleri

Kardeş ülke Güney Kore’de Türk kültürü giderek daha fazla insana ulaşıyor.

Türk dostu Koreliler ve Türk Büyükelçiliği çalışanı Nurcan Zambak, mutfağımızın doyumsuz lezzetini Korelilere ve başka ülke vatandaşlarına tanıttı.

Güney Kore’de gönüllülerden oluşan bir yardım kuruluşu olan Mannam, farklı kültürlerin birbirini tanıması adına düzenlediği faaliyetlere yemek pişirme sınıflarını da ekledi.

İlgi gören kurslara, Türk insanı da kayıtsız kalmadı, başkent Seul’deki Türk Büyükelçiliği’nde aşçılık yapan Nurcan Zambak, Türk mutfağını tanıtmak için gönüllü oldu. Nurcan Hanım, kursiyerlere İslim Köfte’yi tanıttı.

Son derece keyifli anlara sahne olan derse katılımcılar büyük ilgi gösterdi. Nurcan Hanım’ı dikkatle izleyen kursiyerler, hemen kendi İslim köftelerini pişirmeye girişti. Sonuç doğrusu beklenmeyecek kadar iyiydi. Nurcan Hanım, İslim Köfte’nin yanında doyumsuz Türk lezzetleri pilav ve cacığı da eklemeyi ihmal etmedi.

 


Diğer Haberler:
Zeytinyağına karıştırılan bitkisel yağ tespit edilecek
Yazan - 10 Nisan 2012. Kategori GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
En Yeniler Eskiler
Bildir
okan çekiç
Ziyaretçi
okan çekiç

Nurcan ablamız buraların gurur kaynağı. Bu gibi haberleri okudukca çok gururlandım başarılarının devamını diliyorum allah yolunu izini açık etsin