Ödemiş Peyniri Şenlikle Tanıtıldı


​İzmir’in Ödemiş ilçesinde ilk kez düzenlenen Ödemiş Peynir Şenliği’nde kaliteli üretimin artması için uzmanlar görüş alışverişinde bulunurken, ziyaretçiler lezzetli peynirlerin tadına baktı.

Ödemiş peynirini tanıtmak amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenen Ödemiş Peynir Şenliği’ne Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, AK Partili Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrol Müdürü Muharrem Selçuk, İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal, Ödemiş’teki oda başkanları, ilçedeki mandıracılar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Belediye Kongre Merkezi’nde gerçekleşen şenlikte, peynirde markalaşmanın önemi ve peynirde kalite konularında 3 panel gerçekleştirildi.

Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, ilk defa Ödemiş’te gerçekleştirilen şenlik sayesinde peynirciliğin tanıtılarak sorunların masaya yatırılacağını dile getirdi. Üreticilerin daha kaliteli peynir üreterek daha fazla gelir elde edeceğini kaydeden Ateşoğlu, gelecekte de bu şenliğin geliştirilerek sürdürüleceğini anlattı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrolü Genel Müdürü Muharrem Selçuk, peynirde merdiven altı üretimin kesinlikle kaldırılması gerektiğine dikkat çekerek “Vatandaşlarımız açıkta satılan sütler yerine, marketleri ve mandıraları tercih etmelidir. Peynirde tuz oranının belli standartlara çekilmesi gerekir. İnsan sağlığı için buna önem vermeliyiz. Peynirde markalaşmayı ön plana çıkarmalıyız” dedi.

Bu yıl ilk kez düzenlenen, peynirin konuşulduğu ve sektörün ivme kazanmasını hedefleyen Ödemiş Peynir Şenliği’nde ziyaretçiler mandıracıların hazırladıkları peynirleri tek tek tatma fırsatı da buldu.


Yazan - 5 Haziran 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x