Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.


 

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk

  

Öğretmenin, toplumda önemli bir yeri vardır. Çocuk ve geçlerimizin bedensel, bilinçsel, duygusal ve toplumsal yönden sağlıklı gelişim göstermelerinde anne ve babalarından sonra en etkili kişi, öğretmendir.

 

Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, eğitim-öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi sonucu mümkün olabilir. Eğitimdeki sorunlarını çözen uluslar; kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyal ve ekonomik alanında da kalkınıp ilerlemiştir. Eğitime gereken önem ve ilgiyi göstermeyen uluslar, başka ulusların kölesi olmaya mahkumdurlar. Kalkınmanın tek şartı eğitim ve öğretimdir.

 

 Öğretmenler Günü, fedakar öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamamızı sağlayan önemli bir gündür. Milletlerin dünü, bugünü ve yarınında baş faktör olarak ‘öğretmen’ vardır. Öğretmenlerin sihirli eli değmeden milletler varlığını devam ettiremez. En zor meslek öğretmenliktir; en zor iş ise insanı eğitmek. Öğretmenlik sevgiyle yapılır; severek yapılan işlerden ise kahramanlar ve zaferler doğar. Ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmak için üstün çaba ve gayret gösteren, genç nesillere modern bilimin ışığında eğitim veren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü; Başöğretmen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anarak kutluyoruz.

DİĞER HABERLER
Cilvegözü sınır kapısı bayramda kapalı

24 Kasım 2018. 14:07
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x