Okullarda Kuru Üzüm Dağıtımı Başladı


406130

 

81 il ve 957 ilçede, 35 bin okulda eğitim gören 4’üncü sınıflar dâhil, öğrenciler faydalanıyor….

6,5 milyon çocuğa, Perşembe günleri verilecek kuru üzüm dağıtımı bugün başladı…
Halim UTLU

Ülkemiz genelinde 81 il ve 957 ilçedeki yaklaşık 35 bin okulda eğitim gören 4’üncü sınıflar dâhil, 6,5 milyon civarındaki öğrencilere haftada 1 defa 25’er gramlık ambalajlarda kuru üzüm dağıtımı programı kapsamında,bugün itibariyle 33 ildeki 1750 okulda, kuru üzüm dağıtımına başlandığı açıklandı.Üzüm,haftada 1 defa 25’er gramlık ambalajlarda dağıtılacak.

Öğrencilere kuru meyve alışkanlığı kazandırılacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kanalı ile bir açıklama yaparak, bugün itibariyle 33 ildeki 1750 okulda kuru üzüm dağıtımına başlandığını duyurdu.

Bakanı Faruk Çelik “Hükümet olarak öğrencilerimize kuru meyve tüketim alışkanlığının kazandırılması, yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunularak, sağlıklı büyüme ve gelişmelerinin sağlanması amacıyla, kuru üzüm dağıtımı yapma kararı almıştık.

6,5 milyon civarında çocuk faydalanacak

Bu kapsamda Bakanlığımız, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıkları ile işbirliği içerisinde; ülkemiz genelinde 81 il ve 957 ilçedeki yaklaşık 35 bin okulda eğitim gören 4’üncü sınıflar dâhil 6,5 milyon civarındaki çocuğumuza, haftada 1 defa 25’er gramlık ambalajlarda kuru üzüm dağıtımı yapılması öngörülmüştü.”dedi.

Hafta sonuna kadar, tüm illerdeki okullara ulaştırılacak

Çelik’in açıklaması özetle şöyle; “Bugün itibarıyla, üzüm sevkiyatının yapıldığı 33 ildeki 1750 okulda kuru üzüm dağıtımı gerçekleştiriliyor. Hafta sonuna kadar tüm illerimizdeki okullarımıza kuru üzüm sevkiyatı yapılmış olacak. Böylece tüm okullarımıza kuru üzüm ulaştırılmış ve dağıtıma hazır hale getirilmiş olacak.

Perşembe günleri verilecek

Dağıtım, okul sütü dağıtımının yapılmadığı Perşembe günleri gerçekleştirilecek.Bugün başlayan kuru üzüm dağıtımı, mayıs ayının 12, 17 ve 19 Mayıs Perşembe günü tatil olduğu için 26

 

’sında gerçekleştirilecek. Dağıtım, elde olmayan nedenlerle gecikme ihtimali olan illerde 2 ve 9 Haziran tarihlerine sarkabilecek.”


Yazan - 5 Mayıs 2016. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x