Önceliğimiz Her Zaman Mesleğimiz Oldu


Talat Gözet

Talat Gözet

 

Değerli Meslektaşlarımız; hepimizin malumu olduğu üzere Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nin 47.Dönem Genel Kurulu 26-27 Kasım 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecektir. Genel Kurullar ve Seçim Dönemleri mesleğimizin sorunlarının tartışıldığı, kapsamlı değerlendirmelerin ve analizlerin yapıldığı, Yönetim organlarının belirlendiği önemli demokratik süreçlerdir. Bu vesileyle bugüne kadar Yönetim Organlarında mesleğimize özveri ile hizmet etmiş ve katkı sağlamış bütün meslektaşlarımızı şükranla anıyor, teşekkür ediyoruz.

 

Değerli meslektaşlarımız; 46. Dönem çalışmalarımızı ve geriye dönük yakın zamanda yapılan faaliyetleri değerlendirdiğimizde herhangi bir çıkar kaygısı olmaksızın, özveriyle ve bütün paydaşlarımızı kucaklayarak, ötekileştirmeden bu hizmetlerin yürütüldüğünü ifade edebiliriz. Bizler kutsal ve köklü bir mesleğin mensuplarıyız; bu anlamda ne kadar hizmet edilirse, gayret edilirse yine de eksikleri fazlasıyla bulmak mümkündür. Dolayısıyla bu anlamda bizler, eleştiriye de açık olma durumundayız. Zaten bugüne kadar olan süreçte bu eleştirileri açık yüreklilikle kendimiz için de yaptık. Buna karşın altını çizerek ve net olarak söyleyebileceğimiz husus; faaliyetlerimizi yaparken, çalışmalarımızı sürdürürken her zaman özverili olduk; samimi olduk ve hiçbir siyasi ayrım yapmadık. İkbal, makam mevki hırsı ve koltuk sevdası taşımadık. Tek gayemiz hizmet ve samimi çalışma anlayışı oldu. Meslektaşlarımızı bir bütün olarak kucakladık. Şimdiye kadar Odalarımız ile olan ilişkilerimiz; oluşturduğumuz Komisyonlar; düzenlediğimiz etkinliklere olan katılımlar dikkate alındığında bu durum açıkça görülecektir. Sadece meslektaşlarımız nezdinde değil uluslararası arenada da, ulusal düzeyde diğer meslek kuruluşlarıyla ve resmi otoriteyle de her zaman uyumlu ve saygın bir çalışma ortamı oluşturulmuştur.

 

Elbette Öncelik Mesleğimiz olmalı; elbette birlikte hareket etmeliyiz; bu yaklaşımı sonuna kadar destekliyor ve bu samimi düşünce için de teşekkür ediyoruz. Bu birlikteliği sadece Merkez Yönetimi için değil Odalarımızın çalışmalarında yada sivil toplum örgütlerimizde de yapmamız gerektiğine inanıyoruz. Aksi taktirde bu temenniler samimiyetten uzak art niyetli yaklaşımlar olarak değerlendirilecektir.

Gelinen noktada yapılan eleştirileri de dikkate alarak; ileriye dönük revizyonlar ve düzenlemeleri de sağlayacak bir iradeyi ortaya koyacağız. Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Yönetimi bu yeterlilikte ve samimiyettedir.

 

Bu düşünceler ile 47.Genel Kurulu’muzun başarılı geçmesini temenni ediyor, hepinize saygılar sunuyoruz.

 

Türk Veteriner Hekimleri Birliği

Merkez Konseyi


Yazan - 20 Kasım 2016. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x