Organize Tavukçuluk, 10 milyon TL’lik yatırıma hazırlanıyor

20 Haziran 2013. 15:42

Nar Pilic

 

Özhen Yem markasıyla karma yem, Nar Piliç markasıyla damızlık tavuk yetiştiren Organize Tavukçuluk, 2013 yılında yüzde 18 büyüme hedefi belirledi.
Özhen Yem markasıyla karma yem, Nar Piliç markasıyla damızlık tavuk yetiştiren Organize Tavukçuluk, 2013 yılında yüzde 18 büyüme hedefi belirledi. Firma, önümüzdeki dönemde bu hedefine ulaşmak amacıyla 10 milyon TL’lik yeni yatırıma hazırlanıyor.

 
Firmanın Ankara-Sincan 1’nci OSB’de bulunan yem fabrikasının kapasitesinin yeni yatırımlarla artırıldığını kaydeden Organize Tavukçuluk Genel Müdürü İhsan Cahit Kızıldel, bu kapsamda pelet yem hattı, ısıl işlem ünitesi, ilave ürün siloları, yeni otomasyon sistemi, tam yağlı soya üretim tesisi ve ilave çelik hububat siloları yapıldığını aktardı. 2012 yılında 100 bin ton karma yem üretimi yaparak tek vardiyada yüzde 100 kapasite kullanım oranıyla çalıştıklarını vurgulayan Kızıldel, Özhen Yem’in 2013 yılı ilk çeyreğinde 27 bin 500 ton karma yem üretimi yaparak, üretim miktarını önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 30 artırdığını bildirdi. İhsan Cahit Kızıldel, kapasite artırma çalışmaları çerçevesinde mevcut kuluçkahanedeki haftalık 384 bin olan yumurta basım kapasitesini yeni kuluçkahane yatırımı ile 1 milyona çıkaracaklarını bildirdi.

 
Ayaş ilçesinde bunulan 25 bin metrekarelik damızlık tavuk kümeslerini de modernize edeceklerinin altını çizen Kızıldel, “Ankara ili çevresindeki etlik piliç kümeslerinin yetersizliği, mevcut kümeslerin düşük kapasiteli olması ve teknik koşulları yeteri kadar sağlamaması sebebi ile bu alanda yatırımlar planlamaktayız. Önümüzdeki üç yıl içinde, şirketimiz 10 milyon lira yatırım öngörmektedir” dedi. Kızıldel 2013 yılı için büyüme hedefini yüzde 18 olarak belirlediklerini anlattı.

Diğer Haberler:
İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak

 
Türkiye yem politikasına yönelik değerlendirmelerde de bulunan İhsan Cahit Kızıldel, sektörün son 10 yılda ülke ekonomisinin büyümesinin daha üstünde bir performans gösterdiğini bildirdi. Ülkemizde karma yem üretiminin yıllık 20 milyon tona çıktığı bilgisini veren Kızıldel, sektörün 2013 yılında yüzde 8 büyümesinin öngörüldüğünü söyledi.

KOBİDEN


0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x