Ormana kaçan inek 50 kişilik yakalama timini pes ettirdi


‘İnek akıllı çıktı geri çekiliyoruz’

Almanya’da ormana kaçan inek, 50 kişilik yakalama timini pes ettirdi. Ekipteki bir vatandaş, “Bu, tanıdığım en akıllı inek” dedi ve aldıkları kararı açıkladı

Almanya’nın Bavyera eyaletinin Aschau kasabasında mayıs sonunda kesilmek istenirken sahibinden kaçıp ormanda yaşamaya başlayan Yvonne isimli inek, ülke gündemine oturdu. Kendisini bir türlü yakalatmayan inek için gönüllülerden oluşan 50 kişilik bir yakalama ekibi kurulduğu ve Yvonne’nin kardeşi Waltraud ile Waldi isimli bir inek ve dananın da devreye sokulduğu bildirildi.

SİLAHLARIN MENZİLİNE GİRMİYOR

Şimdiye kadar Waltraud’un etki alanına tam girmeyerek yakayı ele vermeyen Yvonne’nin, Mühldorf kasabası yakınlarındaki bir ormanda yaşadığı ve onu yakalamaya çalışanlardan kurtulmayı her defasında başardığı belirtildi.

Doğal ortamda yaşamaya başlayan inek, Almanya genelinde büyük bir ilgi ile takip edilmeye başlandı. Yaklaşık 10 gün önce hayvan koruyucuları tarafından satın alınarak Yyonne’nin yaşadığı alana salınan Waltraud’un, kayıp ineği ekiplere bir hayli yaklaştırmasına rağmen yakalatmaya yetmediği bildirildi. Bunun üzerine olayın kahramanı kaçak ineğin annelik duygularını harekete geçirmek için Waldi isimli dana ormana salındı. Dananın sesi ile Yvonne yine ortaya çıktı fakat uyuşturucu iğnesi atan silahların menziline girmedi. Ekipteki vatandaşlardan Hans Wintersteller, “Bu inek, şimdiye kadar tanıdığım en akıllı inek” dedi ve geri çekildiklerini söyledi.


Yazan - 16 Ağustos 2011. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x