Oscarlı oyuncu Patricia Arquette” Küçükken sahura da kalktım, oruç da tuttum.”


vsefoqM

 

12 yılda çekilen ‘Boyhood’daki rolüyle Oscar’da en iyi yardımcı kadın oyuncu Oscar’ını kazanan Patricia Arquette, “Gerçekten çok tuhaf ve şahane bir duygu! Tuhaf çünkü aradan geçen 12 yılda hiç bitmeyeceğini düşünmeye başlarken birden karşınızda film” diyor.

 

Patricia Arquette, “Babam sonradan Müslüman olmuştu, yani küçükken sahura da kalktım, oruç da tuttum. Yahudi annem Budizm’i de benimsemişti ama bizi Katolik okuluna gönderdiler. Kısaca her türlü din ve kültürün kucaklandığı bir ortamdaydık” diyor.

 

Hareketli bir evde büyüdüm. Sanatçı ve aktivist bir ailenizin olması çok hoş ama bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Babam oyuncu annem şairdi, dolayısıyla evde büyük bir ego çatışması yaşandı maalesef. Ama her şeye rağmen yaratıcılığımızı destekleyen, bizi besleyen bir ortamda büyüdük, kardeşler de birbirimize sahip çıktık. Seninle Istanbul’dayken konuştuğumuz üzere babam sonradan Müslüman olmuştu yani küçükken sahura da kalktım, oruç da tuttum. Yahudi olan annem Budizm’i de benimsemişti ama bizi Katolik okuluna gönderdiler. Kısaca her türlü din ve kültürün kucaklandığı bir ortamdaydık. Tanrıya inanıyorum ve bence bütün dinler kutsaldır. Ama önemli olan içsel ritüellerdi, yani kimseyi haksız yere kırmayacaksın, hakkını yemeyeceksin.


Yazan - 23 Şubat 2015. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, MAGAZİN. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x