Osmanlı’yı kitaplardan resmetti


MERSİN (AA) - Küçük yaşlarda çizdiği resimlerle yurt içi ve dışında çeşitli sergiler açan Mersinli ressam Nazan Kundak, geçmişi geleceğe aktarabilmek için okuduğu kitaplardan yola çıkarak Osmanlı padişahları, padişah anneleri ve haremi anlatan yüzden fazla eser yaptı. ( Anadolu Ajansı - Melda Altakhan )

 

Çizdiği resimlerle geçmişe ait gelenek ve görenekleri gelecek kuşaklara aktarmaya çalışan Mersinli ressam Kundak, okuduğu kitaplardan esinlenerek Osmanlı dönemini tuvale yansıttı.

 

MERSİN  – Küçük yaşlarda çizdiği resimlerle yurt içi ve dışında çeşitli sergiler açan Mersinli ressam Nazan Kundak, geçmişi geleceğe aktarabilmek için okuduğu kitaplardan yola çıkarak Osmanlı padişahları, padişah anneleri ve haremi anlatan yüzden fazla eser yaptı.

 

Çizdiği resimlerle çok sayıda sergi açan Kundak (63), Osmanlı dönemindeki yaşamı da resimlerine yansıtmak istedi.

 

Kundak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ressamlığın yanı sıra moda tasarımcılığı yaptığını söyledi. Küçüklüğünden beri resimle uğraştığını anlatan Kundak, eşinin işinden dolayı birçok il dolaştığını ancak Silifke ilçesine yerleşmelerinin ardından sergilere ağırlık verdiğini belirtti.

 

Açtığı sergilerin çok beğenildiğini ve yurt dışı dahil birçok yerden teklif aldığını vurgulayan Kundak, “Birçok resimlerim satın alındı. Yurt dışından gelip resimlerimi görenler eserlerimi çok beğendi. Yurt dışından gelenlerin özellikle Osmanlı’yı anlatan eserlere büyük ilgisi olunca bu alanda daha fazla çalışma yaptım.” dedi. (AA)

 

 

 


Yazan - 22 Ekim 2016. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x