Otomobil değil sosis peşinde


 

 

 

 

138363788150362Dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden biri olan Volkswagen, otomobillerinin yanında farklı ve “kokusuyla çekici” ürünlere de imza atıyor.

 

 
Almanya’daki Wolfsburg fabrikasının mutfağında çalışanların karınlarını doyurmak için yapılan ve 1970’lerin başında VW fabrikasında çalışan kasaplar tarafından özel baharatlar, otlarla harmanlanan sosisler, öyle beğenilmiş ki, artık fabrikada bunun için de bir üretim tesisi açılmış.

 
ARABANDAN ÇOK SOSİS

 

 

2012 yılında 5.74 milyon otomobile karşılık 6.4 milyon sosis üreten Volkswagen, bunları fabrika kantinlerinin yanında, tesisin içinde yer alan eğlence yeri Autostadt’ın restoranlarında, yine burada bulunan otelde ve VW Arena stadyumunda karnı acıkanlara yaklaşık 1.5 euro’ya servis ediyor. Fabrika dışında Aşağı Saksonya ve Berlin’deki Edeka marketlerinde de satılıyor. Sosislerin vejetaryenler için olan versiyonu da var.

 
İşi daha da ileri götürmeye kararlı olan Volkswagen, sosislerin Avrupa Birliği’nin ihracat izni için koyduğu koşulları karşılamak amacıyla kasap bölümünü modernleştirdi. Böylelikle VW sosisleri, İspanya, Belçika, İngiltere ve diğer ülkelerdeki VW fabrikalarına da gönderilebilecek.

 
GİZLİ İÇERİK AÇIKLANMIYOR

 

 

 

Brezilya, Çin, Hindistan gibi ülkelerden de talep olduğu belirtilirken, içeriğin yazılması sorunu nedeniyle şirket buna sıcak bakmıyor. Çünkü VW sosislerine ayrıcalık kazandıran gizli içeriği açıklamak istemiyor. Sosislerin özel mağazalarda satılması konusundaysa “VW’nin bir yiyecek ürünüyleözdeşleştirilmesi, marka imajı açısından uygun olmaz” diyerek çekimser davranıyor.

DİĞER HABERLER
Kamyoncular kontakt kapattı, sebze meyve girişi durdu!

 

 

Volkswagen, üzerinde “Volkswagen orijinal yedek parça” yazan sosislerin yanında kendi adını taşıyan milyonlarca şişe ketçap da ürettiriyor.

 

 


6 Kasım 2013. 20:16
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x