Otomobil fiyatına bir tonluk boğa


Sakarya’da özel olarak beslenen 1 ton ağırlığındaki kurbanlık boğa, 9 bin liraya satışa çıkarıldı. Bir tonluk kurbanlıkla 18 adet koyun ve bir adet ikinci el otomobil alınabiliyor. Adapazarı’nda besicilik yapan Ali Çiftçi’nin satışa sunduğu 1 ton ağırlığındaki holştayn cinsi boğa, fiyatıyla cep yakıyor. 2,5 yaşındaki kurbanlık boğayı özel olarak beslediklerini söyleyen Ali Çiftçi, “Aldığımızda buzağıydı. Kendi çiftliğimizde büyüttük. 1 ton ağırlığında 550 kilo eti var. 9 bin liradan satışa çıkardık.” dedi.

Sakarya’da özel olarak beslenen 1 ton ağırlığındaki kurbanlık boğa, 9 bin liraya satışa çıkarıldı. Bir tonluk kurbanlıkla 18 adet koyun ve bir adet ikinci el otomobil alınabiliyor.

Adapazarı’nda besicilik yapan Ali Çiftçi’nin satışa sunduğu 1 ton ağırlığındaki holştayn cinsi boğa, fiyatıyla cep yakıyor. 2,5 yaşındaki kurbanlık boğayı özel olarak beslediklerini söyleyen Ali Çiftçi, “Aldığımızda buzağıydı. Kendi çiftliğimizde büyüttük. 1 ton ağırlığında 550 kilo eti var. 9 bin liradan satışa çıkardık.” dedi.

Boğanın, hem ağırlığı hem de fiyatıyla müşterilerinin ilgisini çektiğini kaydeden Çiftçi, şunları söyledi: “Boğamız, kurbanlık bakmaya gelen müşterilerin ilgisini çekiyor. Devamlı soruyorlar. 7-8 bin lira veren var. Biz 9 bin liradan aşağıya vermiyoruz. Hayvanın değeri bu. Küçük bir otomobil fiyatı ama hayvan bunu hak ediyor.”

DİĞER HABERLER
Hayvan hakları meclisi birleştirdi

Öte yandan, 1 ton ağırlığındaki boğanın parasıyla 18 adet koyun ve ikinci el bir otomobil alınabiliyor.
cihan/SALİH HAMURCU


19 Ekim 2011. 13:30
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
ila
12 yıl önce

vay be ne besi yapmışlar helal olsun…

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
1
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x