Otomobil fiyatına bir tonluk boğa


Sakarya’da özel olarak beslenen 1 ton ağırlığındaki kurbanlık boğa, 9 bin liraya satışa çıkarıldı. Bir tonluk kurbanlıkla 18 adet koyun ve bir adet ikinci el otomobil alınabiliyor. Adapazarı’nda besicilik yapan Ali Çiftçi’nin satışa sunduğu 1 ton ağırlığındaki holştayn cinsi boğa, fiyatıyla cep yakıyor. 2,5 yaşındaki kurbanlık boğayı özel olarak beslediklerini söyleyen Ali Çiftçi, “Aldığımızda buzağıydı. Kendi çiftliğimizde büyüttük. 1 ton ağırlığında 550 kilo eti var. 9 bin liradan satışa çıkardık.” dedi.

Sakarya’da özel olarak beslenen 1 ton ağırlığındaki kurbanlık boğa, 9 bin liraya satışa çıkarıldı. Bir tonluk kurbanlıkla 18 adet koyun ve bir adet ikinci el otomobil alınabiliyor.

Adapazarı’nda besicilik yapan Ali Çiftçi’nin satışa sunduğu 1 ton ağırlığındaki holştayn cinsi boğa, fiyatıyla cep yakıyor. 2,5 yaşındaki kurbanlık boğayı özel olarak beslediklerini söyleyen Ali Çiftçi, “Aldığımızda buzağıydı. Kendi çiftliğimizde büyüttük. 1 ton ağırlığında 550 kilo eti var. 9 bin liradan satışa çıkardık.” dedi.

Boğanın, hem ağırlığı hem de fiyatıyla müşterilerinin ilgisini çektiğini kaydeden Çiftçi, şunları söyledi: “Boğamız, kurbanlık bakmaya gelen müşterilerin ilgisini çekiyor. Devamlı soruyorlar. 7-8 bin lira veren var. Biz 9 bin liradan aşağıya vermiyoruz. Hayvanın değeri bu. Küçük bir otomobil fiyatı ama hayvan bunu hak ediyor.”

Öte yandan, 1 ton ağırlığındaki boğanın parasıyla 18 adet koyun ve ikinci el bir otomobil alınabiliyor.
cihan/SALİH HAMURCU


Yazan - 19 Ekim 2011. Kategori BÜYÜKBAŞ HAYVANCILIK, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
ila
9 yıl önce

vay be ne besi yapmışlar helal olsun…

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
1
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x