Özel Efektli Mürekkepler İlgi Çekti…


 

Ambalaj mürekkepleri alanında lider kuruluşlardan Siegwerk, endüstrideki teknolojiler, yenilikler ve en yeni trendleri duyurmak, bu konuda sektör paydaşları ile karşılıklı etkileşim sağlamak üzere hayata geçirdiği INKday etkinliğinin 3.sünü gerçekleştirdi.

 

INKday’de sağlığa zarar vermeyen mürekkepler öne çıktı…

 

Siegwerk Yönetim Kurulu Üyesi Hugo Noordhoek Hegt ve Siegwerk Türkiye Genel Müdürü Mustafa Güler’in açılış konuşmalarıyla başlayan INKday etkinliğinin, ambalaj baskısında kullanılmak üzere geliştirilen yeni mürekkep çözümleri sunuldu. Özellikle gıda ambalajında kullanılan ve sağlığa zarar vermeyen yani gıdaya geçiş yapmayan mürekkepler konusunda bilgi verildi. Ayrıca Narrow Web (Etiket) için UV LED, Narrow Web (Etiket) uygulamaları için düşük migrasyon UV çözümleri, ofsette düşük enerjili ve LED UV, ofsette gıda ambalajı çözümleri, tütün ambalajında özel efektler, mono solvent PU bazlı pasta sistemi, yüksek hız flekso + HQ (Yüksek Kalite) flekso, agresif dolgu malzemesi içeren ambalajlar, ambalaj uygulamaları için özel efektli mürekkepler, proje yönetimi ve danışmanlık (OSC & InHouse), dijital mürekkepler, ürün güvenliği ve yönetmelikler (PSR) gibi konularda sunumlar gerçekleştirildi.

 

Narrow Web (Etiket) için UV LED teknolojisi tanıtıldı…

 

Sunumda; enerji maliyeti, çevre, güvenlik ve kalite başlıkları incelenerek ışık kurumalı sistemlerde yeni trend olan LED UV teknolojisinin UV teknolojisine göre avantajlarından bahsedildi. İsviçre Talimatı, EUPIA Yönetmelik Kılavuzu, Nestle Kılavuz Notları gibi düzenleyici kısıtlamalar çerçevesinde gıda ambalaj uygulamaları ve diğer hassas uygulamalar (kozmetik ve ilaç) için geliştirilmiş düşük migrasyonlu, yüksek reaktivite ve mükemmel adezyona sahip olan UV flekso serisinden Sicura Nutriflex LED teknolojisinin tanıtımı yapıldı.

 

Ofsette gıda ambalajı çözümleri anlatıldı…  

 

Ofsette gıda ambalajı çözümleri bölümünde migrasyonla ilgili EuPIA Yönetmeliği, İsviçre Talimatı, Nestle Kılavuzu gibi çeşitli düzenleyici kısıtlamalardan söz edilerek gıda ambalajlarında migrasyon riskinden ve Siegwerk’in laboratuvarlarında yürütmüş olduğu migrasyon çalışmalarından bahsedildi. Çeşitli gıda ambalajı örnekleri gösterilerek Siegwerk’in düşük migrasyonlu mürekkep serilerinden olan konvansiyonel tabaka ofset için Tempo Nutripack 2, kağıt ve karton UV ofset için Sicura Litho Nutriboard 2, plastik yüzeyler için UV ofsette kullanılan Sicura Litho Nutriplast 2 ve Nutriplast IML tanıtımları yapıldı.

 

Mono Solvent PU Bazlı Pasta Sistemi Sunuldu…

 

Sunumda farklı bağlayıcılarla (NC, full PU, NC/PU) kullanılabilen yüksek performanslı, mono solvent, full PU pasta sistemleri tanıtıldı. Sistemin yüksek pigmentasyonlu formülasyonu ile yüksek hızda mükemmel basılabilirlik ve geniş film çeşitliliğinde (OPP, PET, OPA) kullanılabilirliği anlatıldı.

 

Yüksek Hız Flekso + HQ Flekso Çözümleri Paylaşıldı… 

 

Yüksek hızlı ve yüksek kaliteli flekso baskılarındaki beklentiler, karşılaşılan sorunlar ve Siegwerk’in bu tip baskılar için mevcut çözümlerinden bahsedildi. Ayrıca Yüksek Kaliteli flekso baskı numuneleri müşterilerle paylaşıldı.

 

Özel Efektli Mürekkepler İlgi Çekti…

 

Araştırmalar tüm satış kararlarının %70’inin satış noktasında gerçekleştiğini gösteriyor. Siegwerk de sunumda farklılaşma potansiyeli ile beraber raflarda ilgi çekicilik sağlayan ve aynı zamanda marka bilinirliğinin artmasına da katkıda bulunan çeşitli ve özel efektli mürekkeplerini ve laklarını duyurdu. Mat-parlak görsel ve kağıt, kauçuk, kumlu dokunsal efekt sağlayan tiplerden metalik, hologram, UV-aktif, iletken özellikliye pek çok çeşit efekt mürekkep ve laktan oluşan ürün portföyünü tanıttı.

 

 

 


Yazan - 29 Haziran 2017. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x