Özlük Haklarımız Halk Sağlığına Kurban Olsun


BASINA VE KAMUOYUNA

Özlük Haklarımız Halk Sağlığına Kurban Olsun
Geçtiğimiz yıllara kıyasla Kurban Bayramı öncesi, hayvan satış yerlerinin İlimiz genelinde daha düzenli ve kontrollü olarak oluşturulduğunu görüyoruz. Aynı özeni Kurban Bayramı sırasında kesim yerlerinde de görmeyi diliyoruz.
Yetkililerin 4 gün boyunca çevre ve halk sağlığını dikkate alarak yapacakları çalışmaların halk sağlığı açısından ciddi riskleri engellediğini unutmamak gerekir.
Aynı duyarlılık ve bilinçle, vatandaşların da; kurban kesim yeri olarak, halk sağlığına uygun yasal alanları seçmelerinin yanı sıra, hayvan satış ve kesim yerlerinde Veteriner Hekimlerin kontrolüne dair bilgi sahibi olmaları sayesinde sorunsuz bir Kurban Bayramı geçirmeleri mümkün olacaktır.
Son yasal düzenlemelerle özlük hakları açısından sağlık sınıfının dışında bırakılan biz Veteriner Hekimler Kurban Bayramı dahil her zaman halk sağlığı için halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz.
Özlük hakları gündeme geldiğinde hiç kimse olan biz Veteriner Hekimler, hiç kimse olmayan kurban satış ve kesim yerlerinde halk sağlığına katkı ve ülkemize hizmet için varız.
Tüm zor koşullara karşın özlük haklarını hesaplamadan seçtiğimiz Veteriner Hekimlik mesleğinin üyeleri olarak koruyucu hekimliğin bilincinde olan bizler, hiçbir zaman görevi bırakmaya yönelik eylemler yapmayarak yeminimize sadık kaldık. Bu Kurban Bayramında da halk sağlığı ve gıda güvenliği için bizler bayram yapmayacağız.
Halk sağlığı ve hayvan refahının yok sayılmadığı dört günlük Kurban Bayramınızın mutlu ve huzurlu geçmesini dileriz.

H. Gökhan ÖZDEMİR
Başkan
İzmir Veteriner Hekimleri Odası
Yönetim Kurulu adına

İZMİR VETERİNER HEKİMLERİ ODASI
Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:117 D:4 Alsancak-İzmir
Tel:0232 465 10 63
Faks:0232 465 10 61
Mail: izmvetoda@hotmail.com
Web: www.izm-vho.org


Yazan - 18 Ağustos 2018. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x