Öztürk Group’ Türkiye’nin En Büyük Şirketleri Arasında


31104622

 

 

 

 

 

 

Öztürk Group hem İSO sıralaması hem de Ekonomist araştırmasında, Türkiye’nin en büyük şirketleri arasına girdi…

 

 

İSO SIRALAMASI

 

 

İstanbul Sanayi Odası tarafından yapılan “Türkiye’nin En Büyük Sanayi Kuruluşları” sıralamasında şirket 2.kez, ikinci 500 sanayi kuruluşu arasında yer alma başarısına ulaştı.

 

 

“ANADOLU’NUN EN BÜYÜK ŞİRKETLERİ” ARAŞTIRMASI

 

 

Ekonomist Dergisi ve TEB’nın ortaklaşa yürüttüğü “Anadolu’nun en büyük şirketleri-500 Anadolu Kaplanı” araştırma sonuçları, Ekonomist Dergisi’nin 2-8 Ekim 2011 sayısında yayınlandı.

 

 

Merkezi, İstanbul, Ankara ve İzmir kentlerinde olan büyük holdinglerin hariç tutulduğu bu araştırmada, Öztürk Group “En Büyük Şirketler” arasına, gıda sektöründe 85. ve sektör genelinde 296.sırada girmeyi başardı.

 

 

Ekonomik krizin baş gösterdiği 2009 ve büyümenin sağlandığı 2010’un birbiriyle kıyaslandığı araştırmada, değerlendirmeye alınan firmaların genel performansı, ekonomideki büyümeden daha yüksek çıktı.

 

 

2010’da ekonomi %9 büyürken, sıralamaya giren şirketler satışlarını %22 arttırdı.Yani, enflasyondan arındırıldığında reelde %15’lik artış sağladılar.

 
Araştırmanın en dikkat çekici bir diğer sonucu ise istihdamda ortaya çıktı.Anadolu’nun gurur tablosunu temsil eden, Öztürk Group’un da içersinde bulunduğu firmalar, istihdamlarını %7,6 büyüttü.Bu da TÜİK’in açıkladığı işsizlik oranının gerilemesinde bu kuruluşların kayda değer payı olduğunu gösteriyor.

 


Yazan - 11 Ekim 2011. Kategori MANŞET, YEM & KATKI. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x