Palandöken Bankalara Sitem Etti


Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken bankaların ve PTT şubelerine sitem etti.

 

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, bankaların ve PTT şubelerinin, esnaf ve sanatkarların işine soyunarak altın satmaya başladıklarını savunarak, ”AVM’lerle bakkalı, kasabı, manavı bitiren zihniyet hazır konfeksiyonlarla da terzileri bitirdi. Şimdi de sıra bankalara altın alım-satımı yaptırarak kuyumculuk sektörünü bitirmeye geldi. Bankalar ve PTT şubeleri ülke genelinde altın satışının yanında hurda altında toplayarak kuyumcu esnafının kapanmasına sebep olacaklar. Herkes kendi işini yapsın” ifadelerinde bulundu.

 

Türkiye’de yaklaşık 250-300 ton altının işlendiğini ve 1 milyar 800 milyon dolarlık kısmının ihraç edildiğini ifade eden Palandöken, şunları kaydetti:      ”Hızlıca tedbir alınarak haksız rekabetin önüne geçilmeli ve kuyumculuk sektörü bitirilmemelidir. Toplu taşımadan başlayarak 415 meslek dalında var olan esnaf ve sanatkarlarımız ülkemizin çimentosudur. Esnaf ve sanatkarın olmadığı yerde kültürde olmaz, yaşamda. Bir parça altın madenin değerli ürün haline gelmesi için 250 bin işçiyi bünyesinde barındırarak istihdama katkı sağlayan 40 bin kuyumcumuz artık iş yapamaz hale gelecektir”

 

 


Yazan - 31 Ağustos 2012. Kategori EKONOMİ, YENİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x