Patates Entegre Mücadele Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı


Bolu ilinin en önemli bitkisel ürünü olan patateste ilaç kalıntı riski olmayan, kaliteli, iç ve dış pazar taleplerine uygun ve güvenilir ürün elde etmek amacıyla yürütülen Patateste Entegre Mücadele Projesinin 2017 yılı uygulaması hakkında eğitim ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Patates üretimi yapan 59 üreticinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, İl Müdür Yardımcısı Nuri ERİKLİ ve ilgili teknik personel tarafından Entegre Mücadelenin amaçları, hedefleri ve uygulanacak proje anlatıldı.

Patates üretimi yapan çiftçilere patates hastalık ve zararlıları anlatıldı ve bunlara karşı insan ve çevre sağlığı ön planda tutularak uygulanacak mücadele yöntemleri hakkında bilgi verildi. Ayrıca gönüllülük esasına dayalı proje ayrıntılı anlatılarak bu kapsamda ekimden hasada kadar olan tüm tarımsal faaliyetlerin kayıt altında gerçekleştirileceği bildirildi.

Bu proje ile Bolu ilinde insan ve çevre sağlığına zararsız, satış değeri yüksek ve kolay pazarlanan ürün yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

 


Yazan - 10 Nisan 2017. Kategori MANŞET, TARIM, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x