Piliçlerde Kuru Kesimde Kullanılan Sistem “Altın Buluş” Ödülü Aldı


Aeroscalder sistemi,

 

Son günlerde tüm yayın organlarında ele alınan piliç kesimlerindeki kuru yolma denilen sistem ile ilgili buluşlar ortaya çıkmaya başladı.

 

Aynı kazan içinde ıslatılan ve sonra tüyleri yolunan piliçlerin “Helal Kesim” e uymadığını işaret eden uzmanlar kuru kesim yapmanın islami olduğunu öne sürünce bu konu ile ilgili çalışanlar yeni arayışlar içine girdiler.Bu konu ile ilgili öne çıkanuygulama ise Aeroscalder sistemi.
Aeroscalder sistemi nedir?

12354_712031415497003_531218288_n

Aeroscalder sistemde askıya alınan piliçler buhar dolu kazanda geçirilerek tüyleri yumuşadıktan sonra yolma aletleri ile diğer işlemler yapılarak paketleniyor.
İlk kez HasTavuk tarafından Türkiye’ye getirilen Aeroscalder sistemi, Avrupa’da ‘Altın Buluş’ ödülü aldı. Aeroscalder ile tavukların tüyleri su yerine yoğunlaştırılmış hava ile yumuşatılıyor. Bu yöntem sayesinde hijyenik bir üretimle, ürünlerin doğal rengi, doğal lezzeti ve kokusu korunuyor. Kesim sonrası kasların sertleşmesini önleyerek etin hem daha yumuşak hem de daha lezzetli ve uzun ömürlü olmasını sağlayan RapidRigor ve et olgunlaştırma teknolojisi de Türkiye’de Aeroscalder ile bir arada ilk kez HasTavuk tarafından kullanılıyor.


27 Ocak 2016. 11:13
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x