Pınar 39 Yaşında


 YAŞAR Holding, bünyesindeki markalardan Pınar’ın 39’uncu yaşını çalışanları ve yönetimi buluşturan bir organizasyonla kutladı. Törende konuşan Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Pınar’ın Türkiye’de kalite ve güven ile birlikte anılan marka olduğuna dikkat çekerek her faaliyetlerini yaşamı daha iyiye götürme ideali ile hayata geçirdiklerini belirtti.

Türkiye’de modern süt sanayisinin öncü kuruluşu Yaşar Holding, Gıda ve İçecek Grubu markalarından Pınar’ın 39’uncu yılını kutladı. Kutlama töreninde grup şirketleri bünyesinde beş yılını dolduran 229, 10 yılını dolduran 52, 15 yılını dolduran 121, 20 yılını dolduran 18, 25 yılını dolduran 5 kişi olmak üzere toplam 425 çalışana sertifikaları verildi.

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, törende konuşma yaptı. Yiğitbaşı, “Yaşar Topluluğu kuruluşları Türkiye ekonomisine, sosyal ve kültürel yaşama, tüketicileri ve müşterileri olmak üzere tüm paydaşlarının yaşamlarına değer kattı. Bu değer, şirket, marka ve ürünlerimizin bağımsız kuruluşlar tarafından farklı alan ve kategorilerde layık görüldüğü ödüllerle kendini gösteriyor” diyerek bunda emeği geçen tüm Yaşar Holding çalışanlarına teşekkür etti. Yiğitbaşı, Pınar’ın 5 yıllık hedeflerini paylaştı. Yiğitbaşı, “Şanlıurfa’da açacağımız Pınar Süt Fabrikası 2013 yılında üretime başlayacak. Böylelikle hem üretim kapasitemizde artış olacak hem de yaratacağımız yeni istihdam ile insan kaynağı anlamında da bölgeye destek sağlayacağız. Ayrıca Türk gıda sektörüne yenilik, farklılaşma, akademik katkı gibi çok kıymetli değerler kazandıracak Pınar Enstitüsü’nü hayata geçirdik. Pınar’ın sağlıklı nesiller yetiştirme idealine hizmet edecek, kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Pınar Enstitüsü ile sağlık profesyonelleri, kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte dengeli ve sağlıklı beslenme, güvenli- kaliteli gıda üretimi, güvenilir gıdaya ulaşım, etik üretim konularında projeler yürüteceğiz” diye konuştu.

Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş da gıda ve su sektörünün dünyanın geleceği için en önemli sektörler arasında yer aldığını kaydetti. Aktaş, “Gıda ve su sektörü gelecekte de sosyal refahın anahtarı olmaya devam edecek. Biz bu sektörlerde modern sanayinin öncüsü olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. 1973 yılında Pınar Süt ile İzmir’de başlayan ve Eskişehir ile devam eden modeli şimdi de Şanlıurfa’da uygulayacağız. Böylelikle bu bölgenin de Türkiye’nin modern süt sanayisine katkı yapacak önemli bölgelerden biri olmasını hedefliyoruz” dedi.


Yazan - 14 Eylül 2012. Kategori ETKİNLİKLER, YENİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x