Pirinçte GDO soruşturması


1Mersin’de ele geçirilen pirinçle ilgili soruşturmayı savcılık yürütüyor.

 

Mersin’de ele geçirilen pirinçlerin GDO’lu olduğu yönündeki iddialar üzerine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bir açıklama yaptı.

 

Açıklamada gerekli tahkikatın Mersin Savcılığı tarafından yapıldığı belirtildi. Açıklamada “bazı basın yayın organlarında haber olan ve GDO’lu olduğu iddia edilen Amerikan menşeli çeltikle ilgili Bakanlığımız gerekli çalışmaları yapmaya devam ediyor” ifadeleri yer aldı.

 

Bakanlık açıklamasında piyasadaki pirinçte hiçbir şekilde GDO’ya rastlanmadığı ve diğer gıdalarda da GDO’ya izin verilmediğinin altı çizildi.

 

Konuyla ilgili Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı da “Araçta daha önce GDO’lu ürün taşınmış mı, ondan mı bulaşmış, bütün bunlar soruşturulacak.  Daha önce bir parti mal daha gelmiş, onun piyasada takibi yapılmış, onun da 1.500 tonuna el konmuş. Dolayısıyla bu hassasiyet içinde tahkikat devam ediyor. Yargısal süreç sonunda işin ne olduğu açığa çıkacak.” dedi.


Yazan - 4 Nisan 2013. Kategori GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x