Pırlanta fiyatına erik


Yaz aylarının gözde meyvesi erik, turfanda fiyatı ile el yakıyor. Kilogramı 650 TL’ye satılan erik, neredeyse asgari ücrete yakın fiyata alıcı bekliyor.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde turfanda erik, kilogramı 650 TL’den alıcı bekliyor. Fiyatın y üksek olması  nedeniyle ‘tadımlık’ olarak hazırlanan 3 eriğin bulunduğu kutu ise 25 TL olmasına karşın, vatandaşın sadece ilgisini çekiyor. Manav tezgahında eriği gören vatanda şlar, fiyatını öğrenince hayretlerini gizleyemiyor.

SEVGİLİLER GÜNÜNDE ERİK HEDİYE EDİN   

İhlas Haber Ajansı haberine göre,Yılmaz Manav yetkilisi Arif Yılmaz, az sayıda da olsa müşterilerinden gelen talep üzerine erik getirdiklerini belirterek “Silifke’de yetişen eriğin büyük bölümü İstanbul’a götürülüyor. Biz de İstanbul’dan getirttik. Şu an fiyatı altın ve pırlanta ile yarışıyor. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde sevgililere tek taş pırlanta yerine erik tavsiye ediyoruz” dedi.

Yılmaz, her türlü meyve ve sebzeyi müşterilerine sunmaya çalıştıkları nı belirterek şöyle konuştu: “Türkiye’de bile bulunmayan bir çok meyve ve sebze bizde bulunuyor. Mevsimlik meyve ve sebzelerin yanında tropik meyve ve sebzeler, turfanda meyve ve sebzeler, yeşil taze baharat çeşitleri 4 mevsim bizde bulunuyor.”     Şili’den gelen kirazın ardından yeşil eriği de vatandaşların talebi üzerine getirdiklerini belirten Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: “Bazı vatandaşlarımızın ısrarı sonucunda birkaç kez diğer illerden kargo ile getirdiğimiz eriği az miktarda da olsa satışa sunduk. Fiyatı nın yüksek olduğunun bilincindeyiz. Ne var ki bu konuda bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Bizden talepte bulunan müşterilerimiz için dışarıdan getirdiğimiz eriğin 3 tanesi 35 liraya malolmuştu ama biz 3 tanesini 25 liraya satışa  sunduk.”

FİYATI GERÇEKTEN BÖYLE Mİ?   

Aysen Asakkaya isimli vatandaş tezgahta 650 TL’den satılan eriği görünce hayrete düştüğünü belirterek, “Fiyatı gerçekten böyle mi?” diye sordu. Manav yetkilisine erik alan olup olmad ığını soran Asakkaya, “Özellikle hamile kadınların ilgisini çektiği’ yanıtını aldı.


Yazan - 4 Şubat 2012. Kategori GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x