Polislerden ceza yerine aşure ikramı


 

 

Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, sürücülere aşure dağıttı.

 

 

281153Adıyaman-Şanlıurfa Karayolu üzerinde bulunan Bölge Trafik Müdürlüğü önünde yolculuk yapan sürücüler polis ekipleri tarafından durduruldu. Durdurmanın bu sefer ki nedeni trafik kurallarına aykırı hareket değildi. Bu sefer ki durdurma Muharrem ayı münasebetiyle aşure ikramı içindi.
W

 

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Hasan Akat; “Bugün Adıyaman Trafik Şube Müdürlüğü olarak 2013 yılındaki mübarek Muharrem ayı nedeniyle sürücülerimize ve yol kullanıcılarımıza bir etkinlik düzenlemek istedik. Bundan dolayı da mübarek Muharrem ayında aşure dağıtmayı hedefledik. Bunu Urfa yolunda, Kahta yolunda ve Gölbaşı yolunda toplam Adıyaman Bölgesi sorumluluk alanında aşure dağıtımını ekiplerimiz vasıtasıyla yapıyoruz., Vatandaşlarımız hep “ceza, ceza, ceza yazıyorsunuz” diyorlar.
Biz de bu düşüncelerini kırabilmek için bu mübarek günde aşure dağıtımını yaparak vatandaşlarımızın gönlünü almak istedik. Hem mübarek günde aşuremizi ikram ediyoruz hem de vatandaşlarımızın hızdan dolayı yavaş gitmelerini, hız yapmamalarını ayrıca emniyet kemerlerini takmaları konusunda belli balı şekillerde vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Vatandaşlarımızda öncelikle durdurduğumuz zaman “radara mı girdik, ceza mı yazacaklar” düşüncesi varken bugün özellikle zaten bu aşure ikram ettiğimizde şaşkınlıklarını ortaya koydular ve tabi aşurelerini yedikten sonra hem teşekkürlerini hem de aşurenin ve fikrin güzel olduğunu bize illettiler.”
Sürücülerden Yakup Deniz; “Uygulamadan duyuyoruz. Polisler bizi sağa çekip aşure ikrem ettiler aşure de çok güzeldi. Bize çok güzel davrandılar. Bize ceza yazılmadı. Kimileri vardır ki emniyet kemeri takmadığımız zaman ceza yazıyor ama biz düzenli bir şekilde geldik ve bize aşure ikram edildi. Bizi durdurdukları zaman aklımda hemen ceza yazacaklar düşüncesi oluştu ve çekine çekine durdum. Durdum durduktan sonra baktım ki aşure ikram ediyorlar. çok memnun olduk. Teşekkür ediyorum herkese.”
Uygulama kapsamında 300 sürücü ve vatandaşa aşure ikramı yapıldı.

DİĞER HABERLER
4.5G'ye 4 milyar euro!

12 Kasım 2013. 18:11
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x