Poşet tartışmasına “Online” çözüm
Bazı marketlerin sanal mağazalarından yapılan alışverişlerde ürünler, poşete konulmadan sepette getiriliyor.

Avantajix.com Kurucu Ortağı Güçlü Kayral: “Online market alışverişi, aile bütçesine ekstra katkının yanı sıra artık çevreci bir alışveriş yöntemi olma özelliği de kazandı.”

“Ücretli poşet” uygulamasını destekleyenlere de karşı çıkanlara da, alışveriş için marketlerin sanal mağazalarını tercih etmeleri öneriliyor.

Aralarında marketlerin de bulunduğu 500’e yakın sanal mağazadan alışveriş yapan herkese nakit para ödeyen Avantajix.com, herbiri “indirim mühendisi” olan üyelerinden “ücretli poşet” uygulaması sonrası deneyimlerini paylaşmalarını istedi.

Çevreyi korumak amacıyla başlatılan uygulamaya yüksek oranda destek veren Avantajix.com üyeleri, online alışverişle tartışmaların son bulacağı görüşünde.

Avantajix.com üyelerinin online marketlerde yaptığı araştırmaya göre, kimi mağazalar sanal alışverişte de ürünleri plastik poşete koyup ücret talep ederken, çoğunluğu poşet alımını müşterinin tercihine bırakıyor.

Ödeme aşamasında “Poşet İstiyorum/İstemiyorum” diye seçenek sunan sanal marketler, poşet istemeyenlerin ürününü istedikleri adrese sepette getiriyor. Müşteri de sepette getirilen ürünleri kapısında teslim alıyor.

Avantajix.com kurucu ortağı Güçlü Kayral, online market alışverişinin, aile bütçesine ekstra katkının yanı sıra çevreci olma özelliği de taşıdığının altını çizdi. 

Deneyimlerini paylaşan üyelerinin tartışmanın iki tarafında da bulunanları memnun edecek bir yol önerdiklerini ifade eden Kayral, “Tartışmanın bir yanında poşete ücret ödemek istemeyenler, diğer tarafında ise plastik poşet kullanımının çevreye verdiği zarardan dolayı mümkün olduğunca azaltılmasını isteyenler var. Online alışveriş, plastik poşeti ortadan kaldırarak iki tarafı da memnun ediyor” dedi.

DİĞER HABERLER
Bayram beslenmesi için 'altın' uyarılar

Sanal marketten alışverişin, hem hesaplı hem de konforlu bir alışveriş şekli olduğunu kaydeden Kayral, şunları söyledi: 

“5-10 litrelik su bidonlarını, meşrubatını, meyvesini, sebzesini, ununu, şekerini marketten alarak kan ter içinde eve taşımak yerine, kapısına kadar getirtmek insanlara cazip geliyor. Oturduğunuz yerden bir ürünün en uygun fiyatlısının hangi sanal markette satıldığını karşılaştırma sitelerinden bulmak mümkün. Araçla markete gidip gelmek için yakılan benzin ya da mazottan tasarruf edilmesi de sanal alışverişin artılarından biri. Ayrıca, market alışverişini, Avantajix.com gibi alışveriş yapan herkese nakit para ödeyen siteler üzerinden yaparak, aile bütçesine ekstra katkı sağlamak da mümkün.”


11 Ocak 2019. 09:56
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x