Prim Ödememelerine Kredi Kartı Kolaylığı


Çalışma kapsamında 24 bankayla protokol imzalandı.

 

Vatandaşlar Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) primlerini artık internet üzerinden kredi kartıyla da ödeyebiliyor.

 

Vatandaşlar, SGK’nın internet sitesi olan www.sgk.gov.tr üzerinden prim ödemelerini kredi kartıyla gerçekleştirebiliyor.   SGK Eskişehir İl Müdürü Göksel Akpolat, kurumun veznelerinin yaklaşık 10 ay önce kapatıldığını, vatandaşların prim ödemelerini daha rahat ve ulaşılabilir şekilde gerçekleştirebilmeleri için kamu ve özel olmak üzere 24 adet bankayla protokol imzalandığını hatırlattı.

 

Yapılan protokol çerçevesinde prim ödemelerinin, bankaların gişelerine ek olarak internet bankacılığı, otomatik ödeme talimatı ve ATM’ler aracılığıyla da yapılabildiğini belirten Akpolat, “Bu ödeme kanallarına ek olarak, SGK internet sitesi olan www.sgk.gov.tr üzerinden kredi kartıyla ödeme imkânı da bulunmaktadır.Bu sistem şimdi aktif haldedir.” dedi.

 

Akpolat, “Her ne kadar 24 farklı banka ile ödeme yapma imkânı bulunsa da prim ödeme yükümlülerimizin, işlemlerini özelikle bazı bankalarının gişelerine başvurarak son ödeme gününde yapmak istemeleri zaman zaman aksaklıklara sebep olmaktadır.” diye konuştu.

 


Yazan - 13 Kasım 2012. Kategori EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x