Prof.Dr.İrfan Erol Gıda Kontrol Genel Müdürlüğüne Asaleten Atandı


ıııııGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü görevini vekaleten yürüten Prof.Dr.İrfan Erol asaleten atandı.

 

PROF. DR. İRFAN EROL’UN ÖZ GEÇMİŞİ

 

Gıda mikrobiyolojisi ve moleküler mikrobiyoloji, halk sağlığı uzmanı olan Prof.Dr.İrfan Erol,06.06.1961 yılında Niğde Ulukışla’da dünyaya geldi.  Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Ana Bilim Başkanı olan Prof.Dr. İrfan Erol, 1985 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun olmuştur.

 

Almanya’da Berlin Freie Üniversitesi Veteriner Fakültesi Gıda Hijyeni Enstitüsü’nde 1987- 1991 yıllarında doktora yapmıştır. Ekim 1993′te doçent, Mart 1999′da profesör olmuştur. Uzmanlık alanları gıda mikrobiyolojisi ve moleküler mikrobiyoloji, gıda güvenliği ve halk sağlığı, ulusal ve AB gıda mevzuatıdır. İrfan Erol, Dünya Veteriner Hekimler Birliği (WVA) Türkiye temsilciliği ve Avrupa Veteriner Hekimliği Federasyonu (FVE) Hijyen Grubu Danışma Kurulu Üyeliği yapmaktadır. Üstlendiği diğer görevler arasında, Tarım Bakanlığı Ulusal Gıda Kodeksi Komisyonu Üyeliği, Üniversitelerarası Kurul Doçentlik Komisyonu Üyeliği , YÖK Veterinerlik Yayın Etiği Komisyonu Üyeliği, TÜBİTAK, TOVAG Danışma Kurulu Üyeliği bulunmaktadır.

 

Ulusal ve Uluslar arası 18 dergide hakemlik, danışmanlık ve editörlük yapmaktadır. Prof.Dr. İrfan EROL evli ve 2 çocuk babasıdır.


Yazan - 22 Şubat 2013. Kategori SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x