Proje Eksik Hazırlanınca Veteriner Fakültesi İnşaatı Başlanılamadı


osman altuntaş

 

DÖRT DÖRTLÜK FAKÜLTE BİNASI YAPMAK İSTİYORUM

 

Aksaray Üniversitesine bağlı Veteriner Fakültesinin inşaatını en güzel şekilde yapmak için rektörlükle protokol imzalayan ancak fakülte inşaatının protokolünü imzalanmasına rağmen inşaatına bir türlü başlanılmayan inşaatla ilgili olarak Altuntaş grubu yönetim kurulu başkanı Osman Altuntaş geçtiğimiz akşam basın toplantısı düzenleyerek inşaatın niçin geciktiği ile ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirdi.

 

Basın toplantısında konuşan Altuntaş Grup Yönetim Kurulu başkanı Osman Altuntaş, Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü, Üniversite bünyesinde yeni fakültelerin açıldığı ancak açılan fakültelerin yapımının üniversite bütçesi ile hemen yapılamayacağını bunun için de Aksaray’lı hayırseverlerden destek beklendiği duyumunu aldık ve rektör beyi ziyarete gittik.

 

Biz de Altuntaş grubu olarak, Aksaray Üniversitesi Rektörü ile görüşmemizde “İslami İlimler fakültesinin” yapımını üstlenebileceğimizi Rektör Bey’e bildirdik. Rektör Bey de, İslami İlimler Fakültesinin inşaatının yapımını üstlenmek üzere başka bir hayırsever ile görüştüklerini,  Altuntaş grubu olarak bize ise,  veterinerlik fakültesi inşaatını yapmamızı teklif ettiler, kabul ettim” dedi.

 

Osman Altuntaş açıklamasının devamında, Bunun üzerine, 28 Aralık 2012 tarihinde, Aksaray milletvekilleri, dönemin Valisi, dönemin Belediye Başkanı ve Aksaray Üniversitesi Rektörü ile birlikte Veterinerlik Fakültesi İnşaatı yapımı protokolünü imzaladık.

DİĞER HABERLER
Horoz döğüşçüleri polise "Güzellik yarışması yapıyoruz"

 

Aksaray Üniversitesi Rektörü ile daha sonraki günlerdeki görüşmelerimizde, Veterinerlik Fakültesi inşaatı işini,  “Göstermelik veya reklam” amaçlı yapmadığımı, amacına uygun, ileriye dönük, güzel bir proje olmasını istediğimi belirttim.

 

Yapımını üstlendiğimiz,  Veterinerlik Fakültesi projelerinde,  hiç bir  sınırlama  koymayarak, Veterinerlik Fakültesinin  projelerinin Aksaray Üniversitesi  tarafından, Veterinerlik Fakültesinin Tüm İhtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılmasını talep ettim.

 

Projelerin tesliminden sonra da, iki yıl içerisinde binayı bitireceğimizin sözünü verdim.    Aksaray Üniversitesi teknik heyeti tarafından İki defa ziyaret edildim,  Bana, Projelerin devam ettiğini yakında biteceğini söylediler.  Sözleşmeden 10 ay sonra Veterinerlik Fakültesinin projelerini tarafımıza teslim ettiler.

 

Projelerin teslimine müteakiben, projelerin ihale yolu ile yaptırıldığını öğrendim, bunun üzerine, projenin sağlıklı olmayabileceğini düşünerek, görevlendirdiğim mühendisler tarafından projeler incelendi ve projeler üzerinde gerekli tadilatlar yapıldı. İnşaat işini yapacak yüklenici firma belirlendi.

 

Aksaray Üniversitesi Yapı İşleri Daire Başkanlığı ile görüşülerek yer teslimi yapıldı, İnşaat Şantiyesi kuruldu, kazı işleri yapıldı. Kazı çukurunda yoğun yüzey suları olmasından dolayı temel atma işlemi, Aksaray Üniversitesi Yapı İşleri Daire Başkanlığı önerisiyle, su miktarının düşeceği haziran ayına ertelendi.

 

Bu süre zarfında, projeleri gören tanıdığım bir üniversite öğretim üyesi, veterinerlik fakültelerinin 5yıllık olduğunu, projede 4 sınıf olduğunu söyleyerek beni uyardı. Bunun üzerine bende, saygın bir Veterinerlik Fakültesinde projeleri incelettim. İnceleme neticesinde projelerde eksiklikler olduğu ortaya çıktı. Fakülte 5 yıl olduğu için, 1 adet 80 kişilik sınıf, seçmeli dersler için, 1 adet 30 kişilik, 1adette 50 kişilik sınıfın eklenmesi gerektiği, soğuk kadavra odası ve en az 1 adet 150- 200 kişilik amfinin olması gerektiğini belirttiler. Bu eksikliklerin giderilmesi için, projelere tadilat yapılmasına karar verdim.

DİĞER HABERLER
Yunan Gazetesi"Türkler, hayvan alımı için Batı Trakya'ya akın ediyor"

 

Yapımını üstlendiğimiz veterinerlik fakültesinin,  veterinerlik fakültesinde olması gereken tüm ihtiyaçlara cevap verecek bir fakülte olması, benim için çok önemlidir.

 

Bu sebeplerden dolayı işe başlama süresi gecikmiştir. Tadilat projeleri ivedilikle hazırlanmaktadır, tadilat projelerinin hazırlanmasına müteakiben inşaat kaldığı yerden devam edecektir” dedi.

 

Aksaray Posta

 

 

 

 


23 Haziran 2014. 15:26
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x